Radko Gudas: V bitkách si vyberu vždy toho největšího. Není to ale moje silná stránka

Hokejový obránce a opora české hokejové reprezentace Radko Gudas si pochvaluje, že sebevědomí týmu na mistrovství je vysoké. To je důležité pro následující zápasy, především ten čtvrtfinálový. „Teď vyladit menší detaily a soustředit se na nejdůležitější zápas, už by bylo potřeba to prolomit,“ řekl v pořadu Host Radiožurnálu Sport.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radko Gudas v rozhovoru s moderátorem Janem Suchanem

Radko Gudas v rozhovoru s moderátorem Janem Suchanem | Foto: Miloslav Hamřík

Trenér i samotní hráči si pochvalují, že se v národním týmu sešla výborná parta, což Radko Gudas jenom potvrzuje. „Všichni táhnou za stejný provaz, nikdo se tady nesnaží hrát na sebe. Když se vyhrává, tak nálada je dobrá,“ říká s tím, že trenéři tým vybrali skvěle a všichni jdou za „Vorasem“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Táhneme za jeden provaz, je čas to prolomit, říká český hokejový reprezentant Radko Gudas

Radka Gudase předchází pověst bitkaře, zlého muže v týmu, sám ale přiznává, že jeho bilance není výherní. „Vždy si vyberu toho největšího. Není to moje silná stránka,“ dodává hokejista, který v NHL působí v americkém týmu Philadelphia Flyers.

Vzpomíná také, že po prvním roce v Americe po devíti bitkách nevyhrál ani jednu, a tak mu spoluhráči radili, kdy udeřit a kdy ne. „Ve všem je určitě trénink,“ potvrzuje, že tvrdá hra se dá nacvičit.  

Ačkoliv na údery pomůže určitě boxerský trénink, na ledě je důležitá především stabilita, střed těla, aby se člověk udržel na bruslích. „A když s tím druhým umí zamávat, tak to využít ke své vlastní výhodě,“ popisuje s tím, že box trénoval především pro fyzickou průpravu, nikoliv na nějaké mlácení.

Někteří fandové Radka Gudase srovnávají s legendárním hercem Budem Spencerem. To ho neuráží, naopak je polichocen. „Koukal jsem všechny jejich filmy, mám to rád,“ uzavírá hokejista.

Jan Suchan, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme