Slováci zakončili účast na mistrovství světa vítězstvím nad Běloruskem, Kanaďané přehráli Německo

Slovenští hokejisté ve svém posledním vystoupení na mistrovství světa v Dánsku dokázali porazit sestupující Bělorusko 7:4. Kanada si bez problémů poradila s Německem a po vítězství 3:0 obsadí ve skupině B třetí místo.

Kodaň, Herning Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský brankář Marek Čiliak zasahuje proti Bělorusovi Alexandru Kitarovovi.

Slovenský brankář Marek Čiliak zasahuje proti Bělorusovi Alexandru Kitarovovi. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Bělorusko - Slovensko 4:7

Utkání Běloruska se Slovenskem už vlastně nic neřešilo. Bělorusové už věděli, že nehledě na výsledek jistě sestoupí, Slovákům by zase ani tříbodová výhra nestačila k postupu do čtvrtfinále. Slovensko ale do zápasu vlétlo, jako by hrálo o zlaté medaile. Už po osmnácti vteřinách hry se přesnou střelou do horního růžku prosadil Martin Bakoš.

Brzy to bylo už o dva góly, když Bakošovu ránu v přesilovce šikovně tečoval Tomáš Jurčo. V první třetině dávali góly jen Slováci, v té druhé zase jen Bělorusové. A i oni dokázali vstřelit dva. Nejdřív snížil z úniku Maxim Kitarov, o chvíli později pak vyrovnal Charles Linglet.

Slovensko si v osmé minutě poslední části vzalo vedení zpátky, když svůj druhý gól v utkání vstřelil Martin Bakoš. Jenže Bělorusové dokázali bleskově odpovědět trefou Jevgenije Kovyršina. A dvě minuty nato dokonce Bělorusko vedlo po gólu Pavla Vorobeje.

Gólové hody třetí třetiny ale pokračovaly a za necelou minutu bylo zase srovnáno díky Tomáš Jurčovi. Pět minut před koncem opět poslal Slováky do vedení Marek Hovorka. Dvougólové vedení pak Slovensku zařídil z trestného střílení Marek Ďaloga a na konečných 7:4 upravil v samém závěru Michal Krištof.

Skupina A (Kodaň):

Slovensko - Bělorusko 7:4 (2:0, 0:2, 5:2)
Branky a nahrávky: 1. Bakoš (Nagy, Sekera), 11. Jurčo (Bakoš, Nagy), 48. Bakoš (Nagy), 52. Jurčo (Bakoš, Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga z trest. střílení, 60. Krištof (Jurčo, Nagy) - 33. Kitarov (Drozd, Falkovskij), 35. Linglet (Platt, Levša), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej (Platt, Šarangovič). Rozhodčí: Hribik (ČR), Lemelin (Rak.) - Kilian (Nor.), Oliver (USA). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4857.

Mistrovství světa - Skupina A (PLATNÉ K 15. 5. 2018)

Kanada - Německo 3:0

I v utkání Kanady s Německem padl velmi rychlý gól. Po 21 vteřinách přesně zakončil Brayden Schenn. Druhou branku přidal favorit před polovinou druhé třetiny zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse, který poslal puk přesně mezi brankářovy betony po McDavidově přihrávce.

Češi ve čtvrtfinále mistrovství světa narazí na USA, Slovensko přišlo o šanci na postup

poslední třetí branku přidal v poslední části Tyson Jost. Kanaďané tak obsadí ve skupině B třetí místo a ve čtvrtfinále se utkají s poraženým týmem z večerního souboje Rusko – Švédsko ve skupině A.

Skupina B (Herning):

Kanada - Německo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. B. Schenn (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson, Eberle). Rozhodčí: Reneau (USA), Gofman - Lazarev (oba Rus.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 6200.

Mistrovství světa - Skupina B (PLATNÉ K 15. 5. 2018)
1. Finsko 7 5 0 1 1 38:11 16
2. USA 7 4 2 0 1 39:16 16
3. Kanada 7 4 1 1 1 32:12 15
4. Lotyšsko 7 3 1 2 1 16:16 13
5. Dánsko 7 3 1 0 3 13:17 11
6. Německo 7 1 1 2 3 16:20 7
7. Norsko 7 1 1 1 4 13:31 6
8. J. Korea 7 0 0 0 7 4:48 0

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít