Turnaj pro něj nezačal nejlépe, po tvrdé ráně do hlavy se ale výkony Filipa Chytila na šampionátu zvedly

Filip Chytil je vůbec nejmladším hokejistou v českém týmu na mistrovství světa v Kodani. Do sestavy se původně nevešel, s přibývajícími zápasy se ale začal více prosazovat a při svém prvním šampionátu mezi dospělými si zahraje i čtvrtfinále.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nečas a Filip Chytil v utkání proti Rusku na Švédských hrách. | Foto: Henrik Montgomery | Zdroj: AP

„Je to super. Na každé mistrovství jsem se odmala díval, sledoval jsem všechny hráče, takže teď je super být tady s nimi. Moc si to užívám, i když jsem třeba nehrál, tak jsem čekal na šanci a teď se snažím podávat stoprocentní výkon.“

Do něj má zatím Filip Chytil ještě rezervy, ale postupně se na šampionátu zlepšuje.

V úvodních zápasech se nedokázal prosadit a trenérům se následně nevešel do sestavy. Tam se vrátil až v utkání proti Francii, kde v úvodu hledal zápasové tempo, až přišel okamžik, který zdá se vše změnil.

Filip Chytil se po nárazu hlavou na mantinel vrátil na led a najednou se dral před soupeřovu branku jako vyměněný. Z prvního průniku, ještě nic nebylo, z druhého už trefil břevno a z dorážky skóroval Roman Horák.

Spoluhráči si mladého útočníka na střídačce dobírali, že se po ráně do hlavy probral.

„Říkali no, že mě to asi trochu probudilo. Do té doby jsem se hledal, neměl jsem moc šancí, ale hned to střídání po nárazu jsem měl dvě šance, tak to bylo zajímavé. Potom jsem se začal cítit trochu uvolněný a začalo se mi hrát lépe,“ usmívá se Filip Chytil, který v dalším zápase proti Rakousku už i skóroval.

Ale že by ve čtvrtfinále se Spojenými státy čekal, až dostane další ránu, aby se probudil, to rozhodně ne.

„Ne, určitě ne. Budu se snažit hrát od prvního střídání,“ slibuje Filip Chytil.

Čtvrtfinále národního týmu se Spojenými státy začne v Herningu ve čtvrtek v 16 hodin a 15 minut, živě ho bude vysílat Radiožurnál a na serveru iROZHLAS.cz vám opět nabídneme online reportáž.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme