Musíme být rádi za každé vítězství, tvrdí Vlasák

Čeští hokejoví reprezentanti mají po včerejším duelu s Německem za sebou základní skupinu, a zároveň další hokejovou detektivku, která bez nadsázky trvala do poslední minuty zápasu. Vítězství nad naším západním sousedem 7:5 znamená, že náš tým půjde do osmifinálové skupiny s plným počtem čtyř bodů, což je velice milý dáreček. Byla to ale perná výhra, což dosvědčí i náš nejlepší hráč v utkání Tomáš Vlasák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté

Určitě to bylo těžké. Trápili jsme se už s Japoncema a v zápase s Německem padalo strašně moc gólů. Myslím ale, že každé vítězství je cenné, protože tito papírově slabší soupeři se proti nám snaží hrát urputnou obranu a samozřejmě se snaží, aby uspěl.

Možná nejeden domácí fanoušek se díval na to vaše perně vybojované vítězství trošku s despektem, protože jste pro ně "zlatí hoši", kteří by si měli poradit s "nějakými" Němci. Stačí ale připomenout, že na loňském světovém šampionátu, který pro nás nakonec skončil zlatým úspěchem, jste s Německem remizovali 2:2. Připomínali jste si toto v průběhu zápasu?

Ten tlak od fanoušků je samozřejmě veliký. Chtěli by, abychom hladce vyhrávali, ale to prostě dneska nejde. Hokejový svět se tak vyrovnává, že každé vítězství je cenné a musíme být za něj rádi.

Vy jste byl vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu. Po celé utkání jste se svými spoluhráči v útoku Čajánkem a Ujčíkem dřeli, ale hlavně v 9. minutě jste rychle odpověděl na vedoucí gól Němců a ve 39. jste nás zase dostal do vedení poté, co Německo vyrovnalo na 3:3. Za to Vás spoluhráči asi hodně poplácávali po zádech, je to tak?

To samozřejmě, ale měl jsem štěstí, že to na mě vyšlo a kluci z útoku mi to skvěle připravili a já jsem dvakrát zakončoval do prázdné brány. Takže pochvala patří také jim.

Už jste si stačili vyříkat, proč jste pětkrát inkasovali?

Samozřejmě jsme se o tom bavili a měli bychom asi zlepšit hru v oslabení. To znamená hrát trochu agresivněji a tím nedovolit soupeři dávat kontaktní góly, protože jakmile vedeme o dvě nebo tři branky, je pro soupeře těžší zvednout hlavu. Což právě nebyl případ s Německem, kdy jsme je nechali ve dvaceti vteřinách vyrovnat na 3:3. Soupeři narostou křídla a pro nás je to pak hrozně těžké.

Nyní vás čeká dvoudenní odpočinek. Potom se utkáte s jedním z dvojice Itálie, Lotyšsko a dále s Kanaďany a Američany. Jak se tváříte na tuto konstelaci pro osmifinálovou skupinu?

Do té skupiny jdeme se čtyřmi body a začneme, podle mého názoru, s Lotyši. Zase to nebude jednoduchý zápas. Jak říkám, musíme jít od zápasu k zápasu, a pokud budeme vyhrávat, bude to jen dobře. Do čtvrtfinále chceme jít samozřejmě z prvního místa a udělat si tak dobrou výchozí pozici pro další boje.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme