Na mistrovství světa v hokeji jsou známi všichni postupující do osmifinálových skupin

Prvním soupeřem českých hokejistů v osmifinálové skupině E mistrovství světa v Německu budou v sobotu od 16:00 reprezentanti Ruska. Rozhodla o tom prohra svěřenců trenéra Borise Michajlova s Kanadou 1:5, po níž obsadili v základní skupině druhé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřadující čeští mistři světa postoupili do druhé fáze turnaje jako vítězové základní skupiny A se třemi body, neboť do osmifinále se jim započítají výhra 3:1 nad Švýcarskem a remíza 2:2 s Německem. V neděli změří Češi od 20:00 síly s Itálií a osmifinálovou skupinu zakončí v úterý rovněž od osmé hodiny večerním duelem s Kanadou, která spolu s Finskem ještě na šampionátu neztratila ani bod. Všechny zápasy se hrají v Preussag Areně v Hannoveru, kde osmifinálovou skupinu E doplní ještě domácí hokejisté Německa a Švýcarsko.

Druhou elitní šestici, která sehraje svoje osmifinálové souboje v Kolíně nad Rýnem, tvoří Finsko, Slovensko, Rakousko, Švédsko, USA a Ukrajina. Týmy Běloruska, Japonska, Norska a Lotyšska se utkají systémem každý s každým ve skupině o udržení v Norimberku. Nejslabší dvojice sestoupí do I. divize, odkud je na MS v roce 2002 ve Švédsku nahradí Poláci a Slovinci.

Z každé osmifinálové skupiny postoupí do čtvrtfinále čtyři týmy. Jestliže český celek skončí první, nebo obsadí druhé místo, vyhne se cestování a čtvrtfinále sehraje 10. května v Hannoveru. Pokud bude třetí nebo čtvrtý, pojede k utkání o postup do semifinále do Kolína nad Rýnem.

Složení osmifinálových skupin MS:

Skupina E (Hannover): Česká republika, Německo, Švýcarsko, Kanada, Rusko, Itálie,

skupina F (Kolín nad Rýnem): Finsko, Slovensko, Rakousko, Švédsko, USA, Ukrajina.

Skupina o udržení (Norimberk): Bělorusko, Japonsko, Norsko, Lotyšsko.

Program našich:

Sobota 5.5.2001 16.00 - ČR:Rusko, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 17:35 do 18:15

Neděle 6.5.2001 20.00 - ČR:Itálie, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 21:35 do 22:15

Úterý 8.5.2001 20.00 - ČR:Kanada, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 21:35 do 22:15

Více reportér Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Tomáš Lörincz

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme