Na mistrovství světa v hokeji jsou známi všichni postupující do osmifinálových skupin

Prvním soupeřem českých hokejistů v osmifinálové skupině E mistrovství světa v Německu budou v sobotu od 16:00 reprezentanti Ruska. Rozhodla o tom prohra svěřenců trenéra Borise Michajlova s Kanadou 1:5, po níž obsadili v základní skupině druhé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřadující čeští mistři světa postoupili do druhé fáze turnaje jako vítězové základní skupiny A se třemi body, neboť do osmifinále se jim započítají výhra 3:1 nad Švýcarskem a remíza 2:2 s Německem. V neděli změří Češi od 20:00 síly s Itálií a osmifinálovou skupinu zakončí v úterý rovněž od osmé hodiny večerním duelem s Kanadou, která spolu s Finskem ještě na šampionátu neztratila ani bod. Všechny zápasy se hrají v Preussag Areně v Hannoveru, kde osmifinálovou skupinu E doplní ještě domácí hokejisté Německa a Švýcarsko.

Druhou elitní šestici, která sehraje svoje osmifinálové souboje v Kolíně nad Rýnem, tvoří Finsko, Slovensko, Rakousko, Švédsko, USA a Ukrajina. Týmy Běloruska, Japonska, Norska a Lotyšska se utkají systémem každý s každým ve skupině o udržení v Norimberku. Nejslabší dvojice sestoupí do I. divize, odkud je na MS v roce 2002 ve Švédsku nahradí Poláci a Slovinci.

Z každé osmifinálové skupiny postoupí do čtvrtfinále čtyři týmy. Jestliže český celek skončí první, nebo obsadí druhé místo, vyhne se cestování a čtvrtfinále sehraje 10. května v Hannoveru. Pokud bude třetí nebo čtvrtý, pojede k utkání o postup do semifinále do Kolína nad Rýnem.

Složení osmifinálových skupin MS:

Skupina E (Hannover): Česká republika, Německo, Švýcarsko, Kanada, Rusko, Itálie,

skupina F (Kolín nad Rýnem): Finsko, Slovensko, Rakousko, Švédsko, USA, Ukrajina.

Skupina o udržení (Norimberk): Bělorusko, Japonsko, Norsko, Lotyšsko.

Program našich:

Sobota 5.5.2001 16.00 - ČR:Rusko, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 17:35 do 18:15

Neděle 6.5.2001 20.00 - ČR:Itálie, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 21:35 do 22:15

Úterý 8.5.2001 20.00 - ČR:Kanada, Český rozhlas 1 Radiožurnál nabídne živou reportáž od 21:35 do 22:15

Více reportér Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Tomáš Lörincz

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme