Na MS postupuje Hlaváčková do finále znakařek nejlepším časem

Květoslav Svoboda nepostoupil v rozplavbě závodu na 200 metrů volným způsobem do finálových bojů. Podobně dopadli na plaveckém mistrovství světa v krátkém pazénu v Moskvě i další naši závodníci: Málek, Netrefová a Kubalčíková. Do finále naopak postoupila nejlepším časem znakařka Ilona Hlaváčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Hlaváčková | Foto: Ilona Hlaváčková

Polohovku na 400 metrů vyhrála Ukrajinka Kločkovová a světový rekord v závodu na 4krát 200 metrů volným způsobem překonaly čínské závodnice.

Výsledky finále:

Muži: 200 m v.zp.: 1. Keller (USA) 1:44,36 min., 2. Borges (Braz.) 1:45,67, 3. Johnston (Kan.) 1:45,88, 4. Carvin (USA) 1:46,14, 5. Binevicius (Lot.) 1:46,45, 6. Barnier (Fr.) 1:46,93.

4x100 m v.zp.: 1. USA (Tucker, Marshall, Lezak, Keller) 3:10,64, 2. Švédsko (Lafleur, Nystrand, Frölander, Ohlin) 3:11,14, 3. Rusko (Chocholov, Popov, Pimankov, Kapralov) 3:11,24, 4. Austrálie 3:11,38, 5. Brazílie 3:13,60, 6. Německo 3:15,17.

Ženy:

200 m mot.: 1. Thomasová (Austr.) 2:05,76, 2. Jang Jü (Čína) 2:06,10, 3. De Scenzaová (USA) 2:06,17, 4. Nakanišiová (Jap.) 2:07,31, 5. Jedrzejczaková (Pol.) 2:10,11, 6. Skouová (Dán.) 2:10,23.

400 m pol.z.: 1. Kločkovová (Ukr.) 4:30,63, 2. Kejzarová (Slovin.) 4:35,44, 3. Bardachová (Arg.) 4:36,36, 4. Tolkačevová (Rus.) 4:38,64, 5. Reillyová (Austr.) 4:39,97, 6. Le Paranthoenová (Fr.) 4:40,88.

4x200 m v.zp.: 1. Čína (Sü Jen-wej, Ču Jing-wen, Tchang Ťing- č', Jang Jü) 7:46,30, 2. USA (Benkoová, Roseová, Lanneová, Komisarzová) 7:47,55, 3. Austrálie (Grahamová, Thomasová, Munzová, Rooneyová) 7:49,50, 4. Švédsko 7:53,75, 5. Rusko 8:00,35, 6. Dánsko 8:00,45.

Semifinále:

Muži:

100 m prsa: 1. Pihlava (Fin.) 59,09, 2. Lisogor (Ukr.) 59,12, 3. Denniston (USA) 59,15, ...15. Málek (ČR) 1:00,65.

100 m znak: 1. Welsh (Austr.) 51,73, 2. Marshall 52,26, 3. Peirsol (oba USA) 52,36.

100 m mot.: 1. Marčenko (Rus.) 51,59, 2. Mintenko (Kan.) 51,61, 3. Frolander (Švéd.) 51,73.

Ženy:

50 m prsa: 1. Igelströmová (Švéd.) 30,28, 2. Poeweová (JAR) 30,75, 3. Bakerová (Brit.) 30,83.

100 m znak: 1. Hlaváčková (ČR) 59,14, 2. Copeová (USA) 59,77, 3. Ornstedtová (Dán.) 1:00,01.

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme