Na MS v Lisabonu se kvalifikovalo jen sedm atletů

Jen sedmička atletů, která splnila limit, bude reprezentovat Českou republiku na březnovém halovém MS v Lisabonu. V nominaci, kterou schválil Výkonný výbor Českého atletického svazu, jsou sedmibojař Roman Šebrle, sprinter Radek Zachoval, koulař Miroslav Menc, půlkaři Helena Fuchsová a Lukáš Vydra, mílařka Andrea Šuldesová a tyčkařka Pavla Hamáčková.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkonný výbor se na svém zasedání zabýval možností udělit divoké karty. Největším kandidátem byl Jiří Mužík, který dokázal splnit kritéria Mezinárodní atletické federace IAAF. Podle generálního sekretáře svazu Františka Fojta, by divoké karty pro běžce byly nespravedlivé vůči závodníkům v technických disciplínách, kde byly limity přísnější.

Do Lisabonu tak odjede nejmenší výprava od roku 1993, kdy se šampionátu v Torontu zúčastnilo jen šest reprezentantů. Medailové ambice mají letos především Roman Šebrle a Helena Fuchsová. Šebrle vévodí výkonem 6276 bodů letošním halovým světovým tabulkám v sedmiboji. Fuchsová se rychle zabydlela na své nové trati 800 m a v soubojích s momentálně nejlepšími půlkařkami světa Rakušankou Grafovou a Mutolovou z Mozambiku si vylepšila osobní rekord na 1:58,37.

Černým koněm výpravy bude sprinter Radek Zachoval, který letos dvakrát zlepšil český halový rekord a čas 20,69 ho řadí na čtvrté místo na světě. Otázkou je, jak zvládne premiéru na vrcholné akci. Bez naděje na medaili nemusí být ani koulař Miroslav Menc. Všichni čeští atleti by se na světovém šampionátu měli minimálně probojovat do finále.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme