Na post předsedy ČMFS kandidují čtyři zájemci

Čtveřice kandidátů se bude ucházet o post předsedy Českomoravského fotbalového svazu. Přihlášky podali dosavadní místopředseda Jan Obst, mezinárodní sekretář Sparty Rudolf Baťa, člen výkonného výboru Pavel Mokrý a podnikatel Jan Sikora. Mimořádná valná hromada se bude konat 17. června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší podporu bude mít asi dosavadní zastupující předseda ČMFS Jan Obst. Toho navrhlo pět klubů, 17 okresních a tři krajské svazy - všichni z Čech. Moravské fotbalové hnutí by rádo vidělo v čele svazu Pavla Mokrého, člena současného výkonného výboru a předsedu řídící komise na Moravě. Podporují ho tři kluby, sedm okresů a čtyři kraje. Rudolfa Baťu navrhlo navrhlo deset klubů a jeden okres z Čech. Jan Sikora, někdejší šéf pivovaru Radegast, má podporu čtyř okresů z Moravy. Z dvanácti členů dosavadního výkonného, kteří dají na mimořádné valné hromadě k dispozici, jich hodlá osm opět kandidovat. O funkce nebudou usilovat jen Gottvald, Janich, Macela a Čižinský. Pozice ve svazu se zatím nechce vzdát trestně stíhaný předseda František Chvalovský, který je ve vyšetřovací vazbě.

Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jan Obst, na postoji Chvalovského se nic nemění. To znamená, že nadále ve funkci setrvává. Pokud tomu tak bude i 17. června, pak podle schváleného programu Valná hromada bude hlasovat o návrhu na jeho odvolání z funkce.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme