Na Stanleyově poháru letos žádná nová jména nebudou

V zámoří se tuto sezónu hokej už hrát nebude. Definitivně zrušení letošního ročníku NHL oznámil na tiskové konferenci v New Yorku komisař soutěže Gary Bettman. Hráči sice při posledních jednáních akceptovali požadavek majitelů klubu na platový strop, nebyli ale ochotni přistoupit na jeho požadovanou výši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanley Cup

Po poslední schůzce se obě strany rozcházely v představách o částce, kterou by jednotlivé kluby mohly dát na platy o šest a půl milionu dolarů. NHL podala návrh na 42,5 milionu dolarů, hokejisté klesli se svými požadavky o tři miliony na 49. K dalšímu kompromisu už nedošlo. Vzhledem k neústupnosti obou stran není ani jisté, že se dohodnou do začátku příští sezóny.

"Nemám jinou možnost, než sezonu 2004/05 zrušit," oznámil Bettman a dodal: "je to smutný, politováníhodný den, kterému jsme se všichni přáli vyhnout." Ve Spojených státech něco jako ztrátu celé sezóny u tak populárního sportu nepamatují. Stanley Cup byl udělován pravidelně od roku 1919, kdy musely být kvůli epidemii chřipky zrušeny závěrečné zápasy.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme