Na Tour de France sbírají cyklisté síly do závěrečné třetiny

Celý první týden nebylo o týmu CSC na Tour de France slyšet. Cyklisté vedení bývalým vítězem nejslavnějšího závodu - Bjarnem Riisem - v poklidu přežili úvodní normandské roviny a projeli Pyreneje. Pak vyhrál Nor Arvesen jednu etapu. V tu chvíli už byl Frank Schleck v celkovém pořadí o sekundu druhý. Včera žlutý dres získal a krocená euforie panuje v této stáji i dnes, kdy je na Tour volný den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frank Schleck, nový leader Tour de France | Zdroj: ČTK

Před tím, než si se žlutým leadrem vyjeli ostatní cyklisté z rozradostněné stáje na trénink, nastínili na tiskové konferenci, jak to v týmu chodí.

"Je pravda, že žlutý dres patří celému týmu, máme ho dobře poskládaný a nejen, že jsou tu velmi dobří cyklisté, ale jsme tu dobrá parta. Jsme nejen kamarádi z týmu, ale skuteční přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout. I proto jsme tak silní." prohlásil Frank Schleck.

Ještě více se rozpovídal o takřka telepatické spolupráci se svým bratrem Andym a Španěkem Carlosem Sastrem v horách: "Mezi závodníky opravdu dobře víme, co je třeba udělat. Skutečně s Carlosem a s Andym spolupracujeme bez domlouvání. Nepotřebujeme spolu mluvit."

I přesto, že má tým CSC v současnosti v držení žlutý dres, nechystá šéf týmu Bjarne Riise žádné taktické novinky."Pro nás se nic nemění, pořád jsou v celkovém pořadí Frank a Carlos. S oběma bychom rádi byli na pódiu. Oba mají šanci a chuť udělat proto všechno. Myslím, že budeme pokračovat se dvěma leadry a že je to pro nás výhoda." :řekl vítěz z roku 1994 Bjarne Riise. Tentokrát by rád získal vítězství jako šéf týmu a sází na dvě karty.

Celý tým tak bude muset odvádět víc práce, neboť dva leadři dají vždy víc zabrat. "Ano, to je jasné. Pro celý tým je to hodně těžké, ale jsme tu proto, abychom závodili, a také máme šanci být nejlepším týmem," domnívá se vedoucí muž letošní tour Frank Schleck.

Petr Kadeřábek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme