Nagano se neopakuje, hokejisté vypadli s Ruskem

Čeští hokejisté zlato z olympijského turnaje v Naganu neobhájí. Ve čtvrtfinálovém utkání prohráli s Ruskem 0:1. Vítězný gól vstřelil v 25. minutě zápasu Maxim Afinogenov. Čeští hokejisté měli po celý zápas převahu, na branku Rusů vyslali 41 střel, ale brankář Nikolaj Chabibulin přesto udržel čisté konto. Češi dokonce nevyužili 43 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, jež se vzápětí protáhla na celou minutu. Právě tyto dvě nevyužité přesilovky zásadně ovlivnily celý další vývoj zápasu. V poslední třetině si český tým vypracoval řadu příležitostí, od Langa, Reichela, Havláta, Dopity a ostatních se ale odvrátilo štěstí. Poslední možnost spálil v ideální střelecké pozici Špaček Rusové se v semifinále utkají s vítězem duelu USA - Německo.

olympijský puk

olympijský puk | Foto: Salt Lake 2002

Výsledek druhého čtvrtfinále: Česko - Rusko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), branka a nahrávky: 25. Afinogenov (Žamnov, Nikolišin). Rozhodčí: Walkom (Kan.) - Nowak (USA), Norrman (Švéd.). Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 5219.

Česko: Hašek - Škoula, R. Hamrlík, Šmehlík, T. Kaberle, Kubina, Špaček - Jágr, Lang, Havlát - Hejduk, Reichel, Ručinský - P. Sýkora, Dopita, Eliáš - Dvořák, Hrdina, Čajánek.

Rusko: Chabibulin - B. Mironov, Malachov, Gončar, Kasparaitis, Tverdovskij, D. Markov, Kravčuk - P. Bure, Žamnov, V. Bure - M. Afinogenov, Nikolišin, Jašin - Samsonov, Fjodorov, Kovalčuk - Kovaljov, Larionov, Dacjuk.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít