Nashville bez Vokouna dostal sedm gólů

Tomáš Vokoun uvolnil v noci na dnešek místo v brance Nashvillu Chrisi Masonovi. Možná i kvůli absenci českého brankáře nedopadl zápas zámořské NHL proti Minnesotě pro domácí dobře. Gólová přestřelka skončila po šedesáti minutách 6:6 a po samostatných nájezdech se z vítězství radovali hosté z Minnesoty.

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun | Foto: NHL.com

Českou hvězdou čtvrtečního večera se stal útočník Edmontonu Aleš Hemský, který se podílel na výhře svého týmu 6:2 nad Saint Louis třemi asistencemi. Naopak Tomáš Plekanec z Montrealu svou brankou jen zmírnil porážku kanadského celku 1:5 na Floridě. Fin Oli Jokinen završil v poslední minutě tohoto utkání svůj hattrick.

Statistiky čtvrtečních zápasů NHL:

Boston - Toronto 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 15. Kessel, 61. P. Bergeron - 54. McCabe. Střely na branku: 36:25. Diváci: 12.665.

Florida - Montreal 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 21., 37. a 60. O. Jokinen, 10. Gratton, 40. Bouwmeester - 33. Plekanec. Střely na branku: 39:28. Diváci: 13.506.

Nashville - Minnesota 6:7 po sam. nájezdech (3:1, 3:3, 0:2 - 0:0)

Branky: 9. Legwand (Erat), 18. Suter, 19. Hamhuis, 33. Timonen, 34. Fiddler (Židlický), 37. Sullivan - 10. Walz, 23. M. Koivu, 34. Dupuis (Škoula), 40. Veilleux, 46. Demitra, 52. Burns, rozhodující sam. nájezd Rolston. Střely na branku: 45:45. Diváci: 12.759.

Edmonton - St. Louis 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 3. a 13. Smyth (u první P. Sýkora, u druhé Hemský), 9. Reasoner, 22. Lupul (Hemský), 31. M. Bergeron (Hemský), 52. Pisani - 27. Tkachuk, 41. Johnson. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.839.

Phoenix - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 5. Perreault (Z. Michálek), 49. Zigomanis, rozhodující sam. nájezd Nagy - 11. Stewart, 12. Lapointe (Vrbata). Střely na branku: 27:34. Diváci: 15.963.

Los Angeles - Philadelphia 3:4 (0:1, 1:0, 2:3)

Branky: 23. a 50. Frolov, 43. Willsie - 54. a 57. Umberger, 19. Sanderson, 54. Gagne. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16.446.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít