Naši baseballisté jsou krůček od postupu na MS

Český baseball zažívá na probíhajícím evropskému šampionátu skvělou vítěznou sérii. Už v pondělí po výhře nad Chorvatskem si naše reprezentace zajistila postup do finálové skupiny. Včera v tříhodinovém šlágru s Francií navíc zaznamenala první započítávané vítězství do tabulky nejlepší šestky. Pokud v pátečním klíčovém souboji s Německem Češi uspějí, nemělo by jim uniknout celkové čtvrté místo zajišťující historický postup na mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nadhazovač Petr Pacas | Foto: ČTK

Včera skončil program základních skupin, nejlepších šest týmů se z Chocně, Blanska a Olomouce přesouvá do Prahy. V krčském areálu proběhnou od zítřka do neděle boje o medaile. V šestičlenné finálové skupině jsou vedle českých baseballistů také favorizované týmy Itálie a Nizozemska, ambiciózní celky Francie a Španělska, nechybí ani Němci. Od zítřka do soboty se utká každý s každým, započítávají se však výsledky z úvodní fáze - český tým má proto už teď na kontě vysokou porážku 1:10 se Španělskem i včerejší vydřené vítězství nad Francií. O triumfu rozhodli svěřenci kouče Jacquese až v nastavené jedenácté směně, kdy při plných metách stáhl Jakub Hajtmar jednometovým odpalem domů Zdeňka Kocmana. Ještě v osmé směně přitom naši prohrávali 0:1.

Už předtím Češi v základní skupině porazili Ukrajinu, Řecko i Chorvatsko, jen škoda úvodního zaváhání se Španěly, kdy se nevedlo na pálce. Po dnešním volnu, které český tým stráví především přesunem z Blanska do Prahy a prvním večerním tréninkem v Krči, už znovu od zítřka začíná tvrdá zápasová zátěž. Prvním soupeřem ve finálové skupině budou ve čtvrtek ve 20 hodin Nizozemci. Zřejmě klíčové utkání čeká naši reprezentaci v pátek večer proti Německu. V sobotu od 16 hodin pak vypukne závěrečná bitva finálové skupiny mezi baseballisty Česka a Itálie. Nejlepší dva týmy šestičlenné tabulky se v neděli utkají o zlato, třetí se čtvrtým o bronzovou medaili. První čtyři celky konečného pořadí se automaticky kvalifikují na MS 2007 do Tchaj-wanu.

Program českého týmu ve zbytku ME (hraje se v areálu Praha-Krč):

Čtvrtek 14.7. Česko-Nizozemsko (20:00)
Pátek 15.7. Česko-Německo (20:00)
Sobota 16.7. Česko-Itálie (16:00)
Neděle 17.7. případný zápas o bronz (14:00) nebo finále (18:00)

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme