Naši si na Rusy věří, potvrzuje útočník Procházka

Čeští hokejisté mají na mistrovství světa ve Švédsku před čtvrtfinálovým zápasem s Ruskem den volna. Pomalu už sice určitě přemýšlejí nad svým zítřejším soupeřem, ale nálada v mužstvu je dobrá a na tým si na Rusy věří. Potvrzují to i slova útočníka Martina Procházky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Procházka | Foto: HC Vítkovice

Martine, uvědomujete si, že od té doby, co je duo Patera - Procházka v českém národním týmu, tzn. od mistrovství světa 1995, tak jsme ještě neprohráli čtvrtfinále? Povzbuzuje Vás, při pomyšlení na souboj s Ruskem, že to, dá se říci, umíte hrát?

Nemyslím si, že to je jen námi dvěma. Ten tým, ve kterém jsme byli, měl vždycky skvělou úroveň a v těch závěrečných dnech, kdy už šlo opravdu o všechno, se dokázal dát dohromady a chytnout úspěch za správný konec. Většinou to vychází.

Čtvrtfinále se hraje od nuly a prakticky nezáleží na tom, jakých výsledků to mužstvo dosáhlo v dosud odehraných zápasech ve skupinách. Co je na tom vyřazovacím zápase nejtěžší a co je pro něj rozhodující?

Nejtěžší je samozřejmě vyhrát. V tom zápase už se nedá nad ničím spekulovat a přemýšlet. Jde prostě o to, jakýmkoli výsledkem toho soupeře zdolat. Musí se pro to udělat všechno možné, a nezáleží na tom, jestli utkání skončí 6:0 nebo 1:0.

Vy působíte v ruské lize, dost hráčů soupeře tedy asi znáte. V čem jsou Rusové silní, na co si musíte dát především pozor?

Určitě jsou nepříjemní, znají náš hokej a my známe ten jejich. Mají výborné přesilovky. Budou hrát dobře dozadu a věřit v sílu jejich brankáře. Doufám, že zrovna nebude mít svůj den, protože jinak ho znám jako výborného gólmana, ale nechá se rozhodit jedním snadným gólem. Domnívám se, že máme lepší tým a dokážeme dát víc gólů než oni.

Může se na Rusech podepsat to, že ještě 24 hodin před čtvrtfinálovým duelem s námi hrají proti Slovensku. Může mít tento zápas vliv na utkání s námi?

Pro Rusy to může být výhoda i nevýhoda. Někdy mužstvo takový dvouzápas může stmelit. Tým je pořád pohromadě a v nějakém tempu. Ale také se na něm může podepsat únava. Pokud to bude jako v druhém případě, jenom plus pro nás.

V posledním zápase osmifinálové skupiny jsme porazili Kanadu 5:1 a byl to asi náš dosud nejlepší výkon na šampionátu. Co si z něj můžete pro utkání s Ruskem vzít za příklad?

Hráli jsme výborně v obraně a nepouštěli Kanadu do přesilovek. Neměli moc střel a brankář Hnilička zachytal výborně. Na tom bude záviset i duel proti Rusku. Zabezpečit obranu a nepouštět Rusy do rychlých protiútoků. My, myslím, jsme v útoku schopní vypracovat si spoustu šancí a doufám, že z nich nějaké góly dáme.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme