Nastávají evropskému fotbalu těžké časy?

Že vrcholový sport je hlavně o penězích, to je známá věc. Peníze jsou nejsklonovanějším slovem v zimní přestávce domácí fotbalové soutěže. A nejde jenom o pokračující vyšetřování korupční fotbalové aféry. Tedy kde kdo a kdy podplatil. Ale množí se i problémy klubů, které neplatí dluhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal

Fotbal | Foto: Česká televize

K Slavii a Bohemians se teď nově přidaly Blšany. Možná by českům klubům přišel vhod nápad z německého Bayernu Mnichov. Ten, zřejmě i proto, aby se v budoucnu vyhnul podobným problémům, už nyní uvažuje, že sníží svým hráčům výplaty.

Alespoň na to fotbalové hvězdy už teď v předstihu připravuje bývalý německý reprezentant a dnes ředitel bavorského klubu Karl-Heinz Rummenigge. A nejen to. Bayern hodlá zúžit základní kádr prvního mužstva z 26 na 22 profesionálů.

Inu, fotbal se musí připravit i na horší časy. Dokladem toho je i trocha zklamání portugalských organizátorů letošního mistrovství Evropy. Euro vyneslo pořadatelům jen něco mezi 3 - 4 miliony eur. To je téměř o polovinu méně, než se předpokládalo. A to ještě v této výsledné částce nejsou zahrnuty náklady na výstavbu a rekonstrukci 10 stadionů, na kterých se fotbalové Euro v červnu hrálo.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme