Návrat fotbalisty Kolouška

Náročný rok má za sebou fotbalista pražské Slavie Václav Koloušek. Po úspěšné léčbě akutní leukémie se nyní pozvolna vrací na hřiště a mimo jiné už ve výtečné střelecké formě odehrál halové turnaje v Mladé Boleslavi a Liberci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha

Vašku, rok 2004 je prakticky u konce a pro vás byl velice náročný. Jak ten rok změnil vaše myšlení? Třeba v otázkách priorit, které člověk má?

Václav Koloušek: Určitě jsem si uvědomil, že zdraví je nejdůležitější. Protože z toho, co jsem zažil, si uvědomíte hodně věcí - ohledně rodiny. Ujasnil jsem si to a řekl bych, že v tomhle směru jsem si toho uvědomil daleko víc než dřív.

Kdo vám byl největší oporou v nejtěžších chvílích?

Václav Koloušek: Určitě rodina a přítelkyně. Ti za mnou pořád přicházeli. Nesmím zapomenout ani na trenéra Csaplára, který v tom začátku u měl byl pořád. I informace o tom, jak to se mnou bylo měl podrobné. Takže věděl, nakolik je to vážné.

Teď asi srdce mnoha fanoušků zaplesalo, protože jste se už objevil na hřišti, i když to nebylo na trávníku ale v halách. Absolvoval jste turnaj v Mladé Boleslavi, byl jste i v Liberci. S jakými pocity se člověk vrací třeba i na tu palubovku?

Václav Koloušek: Já to beru tak, že jsem měl zase možnost vidět bývalé spoluhráče nebo kamarády, které jsem dlouhou dobu neviděl. Třeba jsem strašně rád viděl Jirku Štajnera, Láďu Maiera. To jsou opravdu kamarádi a tak jsem to bral spíš z téhle stránky.

Mimochodem, zdálo se, že jste nic neztratil ze své pohody a formy. V Liberci jste například vyhrál soutěž střelců.

Václav Koloušek: No, to už bylo něco navíc. Moc jsem neběhal, ale dařilo se mi.

Jak se dnes vůbec na fotbal připravujete? Jaká je u vás ta fyzická zátěž?

Václav Koloušek: Chodím do posilovny a trochu běhám na pásu. Jezdím také na kole ale to všechno ve "fitku". Uvidím, jak to půjde, co budou říkat doktoři. Nechci nic uspěchat. Jdu prostě takovou střední cestou. Tělo si řekne a zatím to vypadá dobře.

Vy jste byl na krátký čas i v Itálii. Je nějaká šance, že byste se do Itálie, pokud jde o fotbal, vrátil?

Václav Koloušek: Dostal jsem pozvání od prezidenta klubu, kde jsem hrál. Zvažoval jsem to ale potom jsem se rozhodl, že zůstanu trénovat se Slavií a začnu tam. Fotbalově mám smlouvu se Slavií a chci s ní také ještě něco vyhrát.

Když by všechno šlo podle nejlepších představ, kdy je šance, že by vás fotbalový fanoušek viděl na trávníku?

Václav Koloušek: To je těžké říct. Bude to prostě souviset s tím, jak se budu cítit, když budu trénovat opravdu naplno. Já sám věřím, že bych mohl třeba v březnu nebo začátkem dubna něco odehrát. Uvidíme.

Jaké jste měl pocity, když jste při posledním ligovém podzimním zápase mohl být aspoň na krátký čas při utkání Slavie právě v Liberci?

Václav Koloušek: Je pravda, že jsem byl v Liberci když hrála Slavie - 70 minut na tribuně, to moc příjemné nebylo. Ale potom jsem byl určitě rád, že jsem mezi klukama v kabině. Jak mezi slávistickýma tak libereckýma. K oběma klubům má dobrý vztah.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme