Nedvěd nominován na fotbalovou baráž o mistrovství světa

To, co se všeobecně očekávalo, stalo se dnes po poledni skutečností. V nominaci české fotbalové reprezentace pro barážové dvojutkání s Norskem, které rozhodne o postupujícím na mistrovství světa, se objevilo jméno záložníka Juventusu Turín Pavla Nedvěda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd | Foto: Juventus Turín

Držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče roku 2003 a bývalý kapitán se do národního týmu vrací poprvé od loňského semifinále evropského šampionátu, ve kterém se zranil a posléze se ze zdravotních důvodů z reprezentace omlouval.

Vedle Nedvěda je v nominaci dvaadvacet hráčů. Do výběru se po prodlevě vrací obránce AC Milán Marek Jankulowski, záložník Jaroslav Plašil z Monaka a v anglickém Birminghamu působící Jiří Jarošík. Naopak Rudolf Skácel, kterému se střelecky daří ve skotské lize, se do nominace nevešel.

První barážový zápas se hraje 12. listopadu v norském Oslu, odveta je na programu o čtyři dny později v Praze.

Nominace:

Brankáři: Petr Čech (Chelsea, 36/0), Jaromír Blažek (Sparta Praha, 10/0), Antonín Kinský (Ramenskoje, 5/0).

Obránci: Zdeněk Grygera (Ajax Amsterodam, 36/1), Marek Jankulovski (AC Milán, 42/7), Martin Jiránek (Spartak Moskva, 20/0), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 4/0), Pavel Mareš (Petrohrad, 8/0), David Rozehnal (Paris St. Germain, 16/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 43/2).

Záložníci: Tomáš Galásek (Ajax Amsterodam, 48/1), David Jarolím (Hamburk, 1/0), Jiří Jarošík (Birmingham City, 22/0), Pavel Nedvěd (Juventus Turín, 83/17), Karel Poborský (České Budějovice, 109/7), Jan Polák (Norimberk, 12/5), Jaroslav Plašil (Monako, 9/1), Tomáš Rosický (Dortmund, 50/14), Vladimír Šmicer (Bordeaux, 79/26).

Útočníci: Milan Baroš (Aston Villa, 43/26), Marek Heinz (Galatasaray Istanbul, 24/5), Tomáš Jun (Trabzonspor, 9/2), Jiří Štajner (Hannover, 16/2).

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme