Nedvěd si potřetí "vykopal" Zlatý míč

Fotbalový záložník z italského celku Lazio Řím Pavel Nedvěd získal novinářskou cenu Zlatý míč České republiky pro nejlepšího domácího fotbalistu. V anketě za ročník 2000/01 porazil záložníka Tomáše Rosického z německé Borussie Dortmund a útočníka Jana Kollera z belgického Anderlechtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedvěd obhájil prvenství z loňska. V anketě dominoval i v roce 1998. V letošní sezóně ho novináři posadili na první místo v obou částech hlasování, v jarní i podzimní. Nasbíral v součtu obou polovin 2633 bodů, téměř o osm set více než druhý Rosický. V anketě dostali hlasy celkem 63 fotbalisté, z nichž sedmnáct strávilo celý ročník v zahraničních klubech. Za Nedvědem, Rosickým a Kollerem se objevují stejná jména. Pavel Srníček, Karel Poborský, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Roman Týce, Tomáš Řepka i Jiří Jarošík byli v nejlepší jedenáctce už loni. Jediným novým fotbalistou je Pavel Kuka.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme