Nedvěd si potřetí "vykopal" Zlatý míč

Fotbalový záložník z italského celku Lazio Řím Pavel Nedvěd získal novinářskou cenu Zlatý míč České republiky pro nejlepšího domácího fotbalistu. V anketě za ročník 2000/01 porazil záložníka Tomáše Rosického z německé Borussie Dortmund a útočníka Jana Kollera z belgického Anderlechtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedvěd obhájil prvenství z loňska. V anketě dominoval i v roce 1998. V letošní sezóně ho novináři posadili na první místo v obou částech hlasování, v jarní i podzimní. Nasbíral v součtu obou polovin 2633 bodů, téměř o osm set více než druhý Rosický. V anketě dostali hlasy celkem 63 fotbalisté, z nichž sedmnáct strávilo celý ročník v zahraničních klubech. Za Nedvědem, Rosickým a Kollerem se objevují stejná jména. Pavel Srníček, Karel Poborský, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Roman Týce, Tomáš Řepka i Jiří Jarošík byli v nejlepší jedenáctce už loni. Jediným novým fotbalistou je Pavel Kuka.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme