Nejlepší kvarteto sdruženářů má Norsko

Norští sdruženáři získali po čtyřech letech světové zlato v závodě týmů. Stříbro si z mistrovství světa v Oberstdorfu odvezli domácí Němci, třetí dojeli Rakušané. České družstvo ve složení Slavík, Churavý, Vodseďálek a Rygl skončilo na osmém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

severská kombinace | Foto: Salt Lake 2002

První místo drželi po první sérii Rakušané, ale pak se před ně dostali Norové a svoje vedení si udrželi. Nejdelší skok prvního kola předvedl právě Nor Tande, který dolétl na značku 136,5 metru. Druhé místo drželi Američané, třetí příčka patřila Rakušanům. Čechům patřila devátá příčka. Aleš Vodseďálek skočil 120,5 m, Tomáš Slavík 117 m, Pavel Churavý 122 a Ladislav Rygl 119 metrů. Ve druhém kole předvedl nejdelší skok 123,5 m Aleš Vodseďálek, nejméně skočil Ladislav Rygl.

Po skokanské části vedli soutěž Norové, kteří vyrazili do běžeckého úseku na 4x5 kilometrů s náskokem 19 sekund na druhé Rakušany. Třetí byli Američani, až pátá příčka patřila domácím Němcům. Češi byli po skokanské části na předposlední deváté pozici a do běžeckého úseku vyrazili přesně dvě minuty za Nory.

Zlatá medaile nakonec putovala do Norska, i když se dlouho zdálo, že domácí závodníci mohutným finišem vybojují titul. Nakonec však byli rádi za stříbro, protože až na cílové pásce předjel Ackermann tuhnoucího Gottwalda. Česká čtveřice si oproti skoku o jedno místo polepšila na konečnou osmou příčku.

Výsledky:
1. Norsko (Tande, Klemetsen, Moan, Hammer) 49:45,5 min., 2. Německo (Haseney, Hettich, Kircheisen, Ackermann) -7,1, 3. Rakousko (Gruber, Bieler, Kreiner, Gottwald) -7,4, 4. Finsko - 1:09,5, 5. USA -1:29,4, 6. Švýcarsko -2:44,0, 7. Francie -3:12,9, 8. ČR (Churavý, Slavík, Vodseďálek, Rygl) -3:56,5, 9. Japonsko - 4:35,5, 10. Rusko -5:27,0.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme