Nejlepší tým základní části NHL v play off skončil

Držitel Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části zámořské NHL, tým Detroitu, Stanley Cup letos nezíská. Nad jeho síly bylo Calgary, které zvítězilo v šestém utkání semifinále Západní konference 1:0 v prodloužení a celou sérii vyhrálo 4:2. Rudá Křídla poslal na dovolenou Martin Gelinas, který vstřelil gól v poslední minutě úvodního prodloužení. V konferenčním finále se Calgary utká s vítězem série mezi San Jose a Coloradem.

NHL

Martin Gelinas je prvním hráčem historie, který ukončil brankou v prodloužení hned tři série play off. Kromě letošních dvou gólů rozhodl v roce 2002 sérii mezi Torontem a Carolinou a poslal Hurikány do finále Stanley Cupu. Plameny zvítězily výsledkem 1:0 podruhé v řadě a ve všech čtyřech vítězných duelech vyhrály vždy o jediný gól. Důležitou postavou série byl pro Calgary finský brankář Miika Kiprusoff, který neinkasoval už 149 minut a 11 sekund. Dnešní nula, ke které potřeboval osmatřicet zákroků, byla jeho třetí v letošním play off.

Calgary si finále Západní konference zahraje poprvé od roku 1989 a jeho soupeřem bude vítěz série mezi San Jose a Coloradem. Sharks zatím vedou 3:2 na zápasy a dnes v noci tak mohou reozhodnout o postupu.