Němci deklasovali na úvod Saúdskou Arábii

Fotbalové mistrovství světa se dnes obešlo bez překvapení. Německo narozdíl od Francie nezaváhalo a fotbalistům Saúdské Arábie uštědřili debakl 8:0. Hattrickem se blýskl útočník Kaiserslauternu Miroslav Klose. Naši přemožitelé v kvalifikační skupině Dánové si poradili s Uruguaí 2:1 a v prvním duelu dnešního programu remizovali Irové bez své hvězdy Roye Keana s Kamerunem 1:1.

MS ve fotbale 2002

Němečtí fotbalisté nedali svému soupeři od začátku žádnou šanci a dosáhli historicky nejvyššího vítězství na světovém šampionátu. Autor hattricku Klose se navíc dostal do čela tabulky střelců. Tým Saúdské Arábie byl neškodný, za prvních pětačtyřicet minut musel německý brankář Oliver Kahn zasahovat pouze jednou. Naopak jeho protějšek Dajía musel být stále ve střehu a v první půli lovil míč ze sítě čtyřikrát. Druhý poločas byl zpočátku trochu vyrovnaný, ale postupem času získali Němci opět převahu a stejným počtem branek jako v první půli stanovili konečný výsledek na 8:0.

Dánsko dovedl k výhře nad Uruguayí ve skupině A útočník Jon Dahl Tomasson. Čerstvá posila AC Milán poslala svůj tým krátce před přestávkou nejdříve do vedení a sedm minut před koncem rozhodla o výhře našeho soupeře v kvalifikaci o právě probíhající šampionát. Uruguay vyrovnala na 1:1 hned po přestávce, kdy se trefil Rodriguez.

První remízu na mistrovství světa viděli diváci v japonské Nigatě. Irsko totiž remizovalo s Kamerunem 1:1. Tým trenéra McCarthyho měl ale k výhře blíže, šest minut před koncem zápasu nastřelil jmenovec vyřazené hvězdy Roye Keana Robbie tyč. Úvod zápasu byl opatrný, postupně však získávali olympijští vítězové ze Sydney Kamerunci územní převahu. V 19. minutě ji korunovali brankou zásluhou Mbomy. Irsku se podařilo vyrovnat ve dvaapadesáté minutě, kdy skóroval Holland.

Výsledky:

Skupina A:

Uruguay - Dánsko 1:2 (0:1)
47. Rodríguez - 45. a 83. Tomasson. Rozhodčí: Maní (Kuvajt). ŽK: Méndez - Heintze, Laursen. Diváci: 40. 000, hráno v Ulsanu

Uruguay: Carini - Méndez, Sorondo, Montero, Rodríguez (87. Magallanes) - Varela, García, Guigou - Recoba (80. Requiero) - Abreu (89. Morales), Silva

Dánsko: Sörensen - Helveg, Laursen, Henriksen, Heintze (58. N. Jensen) - Töfting, Gravesen, Grönkjaer (70. Jörgensen) - Rommedahl, Sand (89. Poulsen), Tomasson

Skupina E:

Irsko - Kamerun 1:1 (0:1)
52. Holland - 39. Mboma. Rozhodčí: Kamikawa (Jap.). ŽK: McAteer, Finnan, Reid - Kalla. Diváci: 42.700 (vyprodáno), hráno v Nigatě

Irsko: Given - G. Kelly, Staunton, Breen, Harte (78. Reid) - McAteer (46. Finnan), Holland, Kinsella, Kilbane - Robbie Keane, Duff

Kamerun: Alioum - Geremi, Song, Kalla, Tchato - Laurén, Foé, Olembe, Womé - Eto'o, Mboma (69. Suffo)

Německo - Saúdská Arábie 8:0 (4:0)
20., 25. a 69. Klose, 40. Ballack, 45. Jancker, 73. Linke, 84. Bierhoff, 90. Schneider. Rozhodčí: Aquino (Parag.). ŽK: Ziege, Hamann - Núr. Diváci: 32.218, hráno v Sapporu

Německo: Kahn - Metzelder, Ramelow (46. Jeremies), Linke - Frings, Hamann, Schneider, Ballack, Ziege - Klose (77. Neuville), Jancker (67. Bierhoff)

Saúdská Arábie: Dajía - Takar, Sulajmání, Sulajmán, Duchí - Núr, Uvajrán (46. Šahrání), Timját (46. Chatran), Vakad - Džábir, Jamí (77. Džumán)