Němci jako první postupují do čtvrtfinále

Němečtí fotbalisté porazili v prvním osmifinálovém duelu mistrovství světa Švédsko 2:0. Oba góly domácího týmu vsítil během úvodní čtvrthodiny Lukas Podolski. Švédové hráli od 35. minuty bez vyloučeného Lucice, v 53. minutě neproměnil Larsson penaltu.

Klose a Podolski se radují z gólu proti Švédsku | Zdroj: ČTK

Výsledek:

Německo - Švédsko 2:0 (2:0)

Branky: 4. a 12. Podolski. Rozhodčí: Simon - Tavares, Corona (všichni Braz.). ŽK: Frings - Lucic, Jonson, Allbäck. ČK: 35. Lucic (Švéd.). Diváci: 66.000.

Německo: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Schneider, Frings (85. Kehl), Ballack, Schweinsteiger (72. Borowski) - Klose, Podolski (74. Neuville). Trenér: Klinsmann.

Švédsko: Isaksson - Alexandersson, Mellberg, Lucic, Edman - Jonson (53. Wilhelmsson), Linderoth, Källström (39. Hansson), Ljungberg - Ibrahimovic (72. Allbäck), Larsson. Trenér: Lagerbäck.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít