Němci si zahrají semifinále po dvanácti letech

Druhými semifinalisty fotbalového mistrovství světa se stali fotbalisté Německa. V korejském Ulsanu porazili Spojené státy 1:0 a po dvanácti letech si zahrají semifinále. Jediný gól trojnásobných světových šampionů vstřelil ve 39. minutě Michael Ballack po přímém kopu Christiana Ziegeho. Velkou oporou byl dnes pro Němce brankář Oliver Kahn, jenž svůj tým několikrát podržel.

MS ve fotbale 2002

Ve druhém poločase se Američané snažili o vyrovnání a vytvořili si převahu. Němci hrozili rychlými protiútoky. Trenér Spojených států Arena posílil útok o Jonese a Stewarta, ale prodloužení si Američané nevynutili. Němci sice nepředvedli oslnivý výkon, ale narozdíl od předešlých šampionátů se probojovali mezi nejlepší čtveřici.

Výsledek - čtvrtfinále:

Německo - USA 1:0 (1:0)
39. Ballack. Rozhodčí: Dallas (Skot.) - Sharp (Ang.), Al Traifí (S. Aráb.). ŽK: Kehl, Neuville - Lewis, Pope, Reyna, Mastroeni, Berhalter. Diváci: 37.337, hráno v Ulsanu

Německo: Kahn - Metzelder, Kehl, Linke - Frings, Schneider (60. Jeremies), Hamann, Ballack, Ziege - Klose (88. Bierhoff), Neuville (80. Bode)

USA: Friedel - Pope, Mastroeni (80. Stewart), Berhalter - Sanneh, Donovan, Reyna, O'Brien, Hejduk (65. Jones) - Lewis, McBride (58. Mathis)