Němci zpátky na zemi

Hokejový šampionát vstoupil do osmifinále. Celkem podle očekávání až na jedinou výjimku. Tou bylo vystoupení domácího týmu, který překvapivě podlehl Itálii 1:3. Druhé utkání skupiny E, kde hraje i česká reprezentace, dopadlo podle očekávání. Kanada v něm neměla proti slabě hrajícímu Švýcarsku potíže a vyhrála 6:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve skupině F favorité rovněž nezaváhali. Slovensko zdolalo Ukrajinu 3:1 a Švédsko si s chutí zastřílelo proti Rakousku, připsalo si rekordní výhru 11:0.

Svěřenci trenérů Augusty a Martince využili třetího dne volna v řadě k lehkému tréninku a k nácviku přesilovek před sobotním zápasem s Ruskem. V něm by se měl vrátit do sestavy útočník Dopita, který už je zdravotně fit.

Ve skupině o udržení se v pátek zrodily překvapivé výsledky, hlavně v zápase Lotyšsko - Bělorusko. Loňský čtvrtfinalista Lotyšsko znovu na turnaji zklamal a s Běloruskem jen remizoval 2:2. Ve druhém střetnutí skupiny o udržení se rozešlo Japonsko s Norskem 3:3.

Páteční výsledky:

Osmifinále: skupina E: Kanada - Švýcarsko 6:2, Itálie - Německo 3:1 skupina F: Slovensko - Ukrajina 3:1, Švédsko - Rakousko 11:0.

O udržení: Japonsko - Norsko 3:3, Lotyšsko - Bělorusko 2:2.

Aktuální informace z dějiště mistrovství světa připojuje reportér Českého rozhlasu Aleš Procházka.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme