Německá média pějí chválu na hráče národního týmu

Slova chvály pějí na adresu německých fotbalistů média u našich západních sousedů. Ve všech pádech je skloňováno jméno Kevina Kuranyiho, který svými přesnými hlavičkami zápas proti České republice rozhodl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radost německých fotbalistů | Zdroj: ČTK

Agentura DPA napsala, že svěřenci Joachima Löwa působivě přečkali zkoušku síly proti českému týmu, který naopak zklamal. DPA upozorňuje na to, že hrdina utkání Kevin Kuranyi byl jediným článkem německé základní sestavy, který chyběl na loňském mistrovství světa.

Server WELT-Online si myslí, že výběr Joachima Löwa přesvědčil na celé čáře. Frankfurter Allgemeine Zeitung výhru Němců označil za obří krok směrem k postupu na mistrovství Evropy. Podle stejného listu Němci předvedli, že dokáží kontrolovat hru po celých 90 minut i proti silnému soupeři.

Süddeustche Zeitung pak komentář k zápasu opatřil titulkem "Initiation Day", Den zasvěcení. Podle deníku totiž Joachim Löw absolvoval první opravdovou zkoušku, coby trenér národního týmu. "Jeho jedenáctka předvedla osvěžující a přesvědčivý výkon a Čechy zaslouženě porazila," doplňuje Süddeutsche Zeitung. S nádechem ironie pak píše, že Češi předvedli taktiku "vysoký míč na Kollera a pak se uvidí".

Agentura DPA za nejlepší hráče obou týmů, označila Poláka a Baroše na české a trio Mertesacker, Jansen a Kuranyi na straně německého výběru.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme