Německá plavkyně se domáhá olympijské nominace soudní cestou

Ostrý spor provází nominaci německých sportovců na olympijské hry do čínského Pekingu. Po předběžnému opatření soudu totiž "proklouzla" prozatím mezi vyvolené plavkyně, která se podle sportovních kritérií na hry neprobojovala. Vipa Bernhardtová se navíc do Pekingu snaží dostat na úkor své kolegyně, což vzbudilo bouři nevole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beijing 2008 - logo a maskoti | Foto: beijing2008.cn

Vipa Bernhardtová doplavala na mistrovství Německa na trati 200 metrů prsa třetí a vidina Pekingu se jí tak v bazénu rozplynula. Spolu s předsedou svého oddílu ale soudně napadla nominaci jedné ze svých přemožitelek Anny Poleské. Ta měla ztratit právo startu na domácím mistrovství tím, že nastoupila k několika závodům v zámoří.

Předseda Německého olympijského výboru Bach je postupem Bernhardtové konsternován a tvrdí, že ještě nezažil, aby se jeden sportovec snažil doslova "vyštípat" z nominace druhého. Pobouřeny jsou taky německé plavecké hvězdy Buschschulteová nebo Rupprath. O tom, jestli se Vipa Bernhardtová do Číny opravdu podívá, rozhodne Německý olympijský výbor do 21. července.

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme