Německé kluby propadly

Překvapení středečních zápasů fotbalové Ligy mistrů se zrodilo ve skupině G. Bayern Mnichov totiž po necelých pěti letech prohrál na domácí půdě - španělské La Coruni podlehl 2:3. Naposledy se tam povedlo vyhrát IFK Göteborg v prosinci 1997. Nedařilo se ani druhému německému zástupci Leverkusen na hřišti Olympiakosu Pireus utržil debakl 2:6. Před čtyřmi měsíci přitom německý tým hrál finále proti Realu Madrid.

Fotbal

Fotbal | Foto: Česká televize

Šokující úvod zápasu museli přetrpět i fanoušci na Old Trafford, kde nováček soutěže Maccabi Haifa po sedmi minutách vedl. To mu ale vydrželo pouhé tři minuty a Giggs se Solskjaerem do přestávky výsledek otočili. Manchester poté přidal ještě tři branky, ale dva góly v jeho síti nejsou pro obranu nejlepším vysvědčením.

Středeční výsledky

Skupina E

Feyenoord Rotterdam - Juventus Turín 1:1 (0:1), branky: 74. Van Hooijdonk - 32. Camoranesi. Rozhodčí López Nieto (Šp.). Diváci: 45.000.

Dynamo Kyjev - Newcastle United 2:0 (1:0), branky: 17. Šackich, 62. Chackevič. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). Diváci: 40.000.

Skupina F

Olympiakos Pireus - Bayer Leverkusen 6:2 (3:1), branky: 44., 64. z pen. a 73. Djordjevič, 27. Giovanni, 38. Jannakopulos, 87. Zetterberg - 22. vlastní Elefteropulos, 78. Schneider z pen. Rozhodčí: Daudén Ibaňez (Šp.). Diváci: 14.000.

Manchester United - Maccabi Haifa 5:2 (2:1), branky: 10. Giggs, 35. Solskjaer, 46. Verón, 54. Van Nistelrooij, 89. Forlán - 8. Katan, 85. Cohen. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 63.439.

Skupina G

Bayern Mnichov - Deportivo La Coruňa 2:3 (0:2), branky: 57. Salihamidžič, 64. Elber - 12., 45. a 77. Makaay. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 40.000.

AC Milán - Racing Lens 2:1 (0:0), branky: 57. a 61. Inzaghi - 75. Moreira. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 70.259.

Skupina H

FC Barcelona - FC Bruggy 3:2 (3:1), branky: 5. Luis Enrique, 40. Mendieta, 44. Saviola - 22. Simons z pen., 85. Engelbert. Rozhodčí: Fleischer (Něm.). Diváci: 70.000.

Lokomotiv Moskva - Galatasaray Istanbul 0:2 (0:0), branky: 72. Sarr, 81. Erdem. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 20.000.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít