Neporažený kapitán

Fotbalista Pavel Nedvěd je hvězdou italské ligy, kterou na jaře vyhrál v barvách Juventusu Turín. Jako kapitán národního mužstva nezažil v letošním roce jedinou porážku. K úplné spokojenosti mu tak chybí jen účast na mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P. Nedvěd

Neporažený kapitán

Fotbalista Pavel Nedvěd je hvězdou italské ligy, kterou na jaře vyhrál v barvách Juventusu Turín. Jako kapitán národního mužstva nezažil v letošním roce jedinou porážku. K úplné spokojenosti mu tak chybí jen účast na mistrovství světa.

Pavel Nedvěd oslavil letos třicítku a nejlepším dárkem měly být zápasy na světovém šampionátu v Japonsku a v Koreji. Tenhle sen se Nedvědovi rozplynul v závěru minulého roku po nepovedené listopadové baráži s Belgií. Nedvěd zklamal fanoušky, trenéry a hlavně sám sebe, závěr neunesl ani nervově a opustil hřiště s červenou kartou. Nový stavitel národního týmu Brückner ale neváhal ani na chvilku udělat z něj znovu vůdce a Nedvědova proměna v letošním roce byla jenom k lepšímu. Kapitán už nezakazoval spoluhráčům mluvit s novináři, na veřejnosti vystupoval sympaticky a svými výkony táhnul národní mužstvo po celý rok. I on ale dobře ví, že rozhodující chvíle přijdou až napřesrok. ?Je pěkné, že jsme ani jednou neprohráli, ale víme dobře, že máme pořád co zlepšovat. Hlavně v defenzivní činnosti mužstva to nebylo bůhví jak ideální,? prohlásil po posledním letošním vystoupení v Teplicích proti Švédsku.

Neméně úspěšná je nová klubová kapitola fotbalisty Pavla Nedvěda v Itálii. Když loni přestupoval z Lazia Řím do Juventusu, měl za sebou pět let v italské sérii A a už patřil mezi uznávané osobnosti. ?V Juventusu je ale všechno daleko složitější. Jsme tady neustále pod obrovským tlakem, všechny zajímají jedině vítězství. Dali za mě hodně peněz a teď musím ukázat, že neudělali špatně,? říkal Nedvěd odhodlaně po příchodu do Turína.

A zatím se mu daří. Nejenže nastupuje pravidelně v základní sestavě hvězdami nabitého Juventusu, ale na konci sezóny byl vybrán mezi tři nejlepší cizince v italské sérii A. Není divu, že si na nové angažmá zatím nestěžuje. ?Trenér Lippi mi dal důvěru, hraji totéž, co jsem hrál v Laziu. Z levé strany mám hodně ofenzivních úkolů, mám podporovat oba útočníky, velmi dobře se mi spolupracuje s Del Pierem.?

Není pochyb o tom, že Pavel Nedvěd je mezi desítkou nejlepších českých sportovců zaslouženě. Mnohými je považován za jednoho z nejlepších záložníků v Evropě a na české fotbalové scéně je velkou osobností. Třeba slávista Patrik Gedeon se s ním letos setkal při reprezentační akci poprvé v životě. ?Chová se úplně normálně. A fotbalista je to vynikající. Obdivuji na něm, jak umí oběma nohama stejně a na obě strany mu nedělá problémy se uvolnit,? říkal slávistický středopolař.

Kapitán fotbalové reprezentace a záložník Juventusu Turín Pavel Nedvěd sice není hlavním favoritem na vítězství v anketě Sportovec roku 2002, i tak je ale škoda, že bude zřejmě na slavnostním vyhlášení ankety 21. prosince v Praze chybět. Povinnosti v italském klubu mu nedovolí přijet, a tak budou rodáka ze Skalné u Plzně zřejmě zastupovat jeho blízcí.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme