Neumannová čeká dítě a přeruší kariéru

České běžecké lyžování se bude muset na čas obejít bez své největší hvězdy Kateřiny Neumannové. Olympijská medailistka ze Salt Lake City čeká miminko a rozhodla se přerušit kariéru. Dítě se má narodit začátkem léta. Devětadvacetileté Neumannová tak potvrdila spekulace, které se v médiích objevily už minulý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Kateřina Neumannová se minulé úterý vrátila z tréninkového kempu ve švédské Kiruně a nenastoupila na start víkendových závodů Světového poháru. V médiích se začalo mluvit o možném těhotenství. Po absolvování lékařských vyšetření Neumannová tuto informaci potvrdila. Sama běžkyně se na miminko těší a má z něj větší radost než z případných medailí na mistrovství světa nebo Světovém poháru. Jméno otce neprozradila a požádala novináře, aby po něm nepátrali.

Po mateřské pauze se chce Neumannová k lyžování vrátit a zúčastnit se světového šampionátu v roce 2005 v Oberstdorfu i zimních olympijských her v Turíně o rok později. Těhotenství tak změnilo její plány do budoucna. Byla už z velké části rozhodnuta, že po letošní sezóně skončí s kariérou.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme