Neumannová dofinišovala jen pro "bramboru"

Česká lyžařka Kateřina Neumannová doběhla čtvrtá v kombinaci Světového poháru na 5 kilometrů volnou a 5 klasickou technikou v italském Val di Fiemme. Vyhrála Ruska Lazutinová před svou krajankou Danilovovou a Norkou Skariovou. V průběžném pořadí Světového poháru po jedenácti závodech ztrácí Neumannová na Skariovou 6 bodů a je druhá. Mezi muži byl ve Val di Fiemme nejrychlejší švédský lyžař Per Elofsson, náš Lukáš Bauer obsadil lichotivou dvanáctou příčku.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

První část závodu, klasickou pětku, vyhrála Skariová před Danilovovou a Lazutinovou. Neumannová, která startovala netradičně s číslem jedna, doběhla čtvrtá se ztrátou 23,4 sekundy na Skariovou. Druhá část startovala po dvou a půl hodinové pauze a Skariová podle předpokladů první místo v bruslení před ruskou dvojicí neudržela. Neumannová se k norské běžkyni přiblížila na dohled, ale na stupně vítězů se už nedostala.

Dvanácté místo obsadil český reprezentant Lukáš Bauer v kombinaci mužů. Závod složený z 10 km klasickou a 10 km volnou technikou vyhrál Švéd Per Elofsson a zvýšil své vedení v hodnocení SP. Druhý skončil Nor Thomas Alsgaard a třetí byl jeho krajan Anders Aukland. Elofsson zvítězil v první části kombinace s náskokem 15 vteřin před Estoncem Andrusem Veerpalem. Třetí v klasice doběhl Aukland. Český lyžař Bauer figuroval v polovině závodu na šestnácté pozici a do volné desítky odstartoval se ztrátou 53 vteřin na Švéda. Bitvu o druhé místo vyhrál Alsgaard o šest desetin sekundy před Auklandem. Další desetina odsunula na čtvrté místo Veerpala a o krok za ním dojel jeho krajan Jaak Mae. Bauer se pohyboval ve skupině bojující o desáté místo a ve finiši se posunul na dvanáctou pozici, těsně za Španěla Johanna Mühlegga.

Výsledky - kombinace (5 km klasicky + 5 km volně):

1. Lazutinová 12:12,1, 2. Danilovová (obě Rus.) -16,0, 3. Skariová (Nor.) -20,1, 4. Neumannová (ČR) -26,7, 5. Čepalovová (Rus.) -32,4, 6. Pedersenová (Nor.) -32,7, 7. Savjalovová (Rus.) -33,0, 8. Belmondová (It.) -33,9, 9. Jegorovová -38,4, 10. Baranovová-Masolkinová (obě Rus.) -38,6.

Stav SP (po 11 závodech): 1. Skariová 486 b., 2. Neumannová 480, 3. Čepalovová 407, 4. Šmigunová (Est.) 404, 5. Danilovová 382, 6. Belmondová a Lazutinová obě 306.

Výsledky - kombinace (10 km klasicky + 10 km volně):

1. Elofsson (Švéd.) 22:33,8, 2. Alsgaard -31,4, 3. Aukland (oba Nor.) -32,0, 4. Veerpalu -32,1, 5. Mae (oba Est.) -32,2, 6. Fredriksson (Švéd.) -32,9, 7. Vittoz (Fr.) -33,3, 8. Maj (It.) - 37,8, 9. Bátory (SR) -42,6, 10. Skjeldal (Nor.) -46,0, ...12. Bauer -47,9, 64. Šperl (oba ČR) -2:21,6 - nepostoupil do druhé části.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít