Neumannová letos počtvrté vítězná

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová dala zapomenout na nevydařený závod minulý týden v Oberstdorfu a už počtvrté v letošní sezóně vyhrála podnik Světového poháru. Tentokrát triumfovala ve švédském městě Umea na desetikilometrové trati klasickou technikou. Druhou Norku Hilde Pedersenovou porazila o patnáct sekund.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Kateřina Neumannová vyhrála celkově jedenáctý závod Světového poháru v kariéře. V Umee vedla od prvního mezičasu a v cíli měla patnáctisekundový náskok před Norkou Hilde Pedersenovou. Třetí doběhla další Norka Marit Björgenová. Životní závod zajela Kamila Rajdlová, která obsadila čtrnácté místo, což je její nejlepší výsledek kariéry. Na Neumannovou ztratila minutu a jedenadvacet sekund. Rajdlová porazila kromě jiných také Estonku Kristinu Šmigunovou. Ta skončila osmnáctá a přišla o vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. Do čela se díky čtvrtému místu dostala Italka Gabriella Paruzziová. Neumannové patří průběžná devátá pozice.

Výsledky - ženy, 10 km klasicky:

1. Neumannová (ČR) 31:47,2 min., 2. Pedersenová -15,3, 3. Björgenová (obě Nor.) -23,4, 4. Paruzziová (It.) -33,1, 5. Ševčenková (Ukr.) -34,2, 6. Voroncovová (Rus. )-43,9, 7. Saarinenová (Fin.) -47,4, 8. Čepalovová -55,4, 9. Kurkinová (obě Rus.) a Jacká (Kaz.) obě -1:09,2, ...14. Rajdlová (ČR) -1:21,1