Neumannová nestačila jen na Čepalovovou

Kateřina Neumannová doběhla v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na trati pět kilometrů volnou technikou druhá. S dvacetivteřinovým náskokem vyhrála ruská lyžařka Julia Čepalovová, třetí skončila se ztrátou dvou sekund Stefania Belmondová z Itálie. Neumannová se díky stříbrné příčce posunula zpět do čela průběžného pořadí SP, protože dosud vedoucí Norka Skariová na Vysočině nestartuje.

Julia Čepalová

Julia Čepalová | Foto: Salt Lake 2002

Z elitní skupiny běžkyň chyběl v Novém Městě také zástup Rusek, Norky i Estonka Kristina Šmigunová, a proto se boj o výhru zúžil pouze na trojici Neumannová, Čepalovová a Belmondová. Ruska po trati téměř letěla. V polovině měla na Neumannovou náskok dvanácti vteřin a v závěru jej ještě malinko zvýšila. Neumannová kilometr před cílem měla stejný čas s Belmondovou. Za pomoci diváků se vypjala k finiši a Italku předčila. V čele Světového poháru Neumannová vystřídala Bente Skariovou, která v Novém Městě chyběla, a vede o 63 bodů. Před pátečním odletem na olympijské hry Neumannová ještě v úterý absolvuje jeden závod mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou. Z českých běžkyň na body poprvé v sezóně dosáhly ještě třiadvacátá Kamila Rajdlová a sedmadvacátá Helena Balatková.

Překvapivým vítězem běhu na 10 kilometrů volnou technikou se stal italský lyžař Fabio Maj, kterému před závodem patřilo v průběžném pořadí Světového poháru až 48. místo. Druhý doběhl Estonec Jaak Mae a třetí byl Nor Kristen Skjeldal. Při neúčasti mnoha elitních běžců, včetně vedoucího závodníka Světového poháru Švéda Pera Elofssona, bodoval pouze sedmnáctý Lukáš Bauer. Jiří Magál ztratil přes minutu a půl na vítěze a skončil pětatřicátý, ještě o dvě místa horší byl další olympionik Martin Koukal.

Výsledky - ženy 5 km volně:

1. Čepalovová (Rus.) 13:45,2 min., 2. Neumannová (ČR) -19,6, 3. Belmondová (It.) -21,6, 4. Paruzziová (It.) -37,8, 5. Ševčenková (Ukr.) -47,7, 6. Medveděvová-Abruzovová (Rus.) -48,3, 7. Lassilaová (Fin.) -49,9, 8. Nilsenová (Nor.) -50,5, 9. Hekelová (Něm.) -56,6, 10. Philippotová (Fr.) -1:04,6, ... 23. Rajdlová -1:36,0, 27. Balatková -1:49,6, 31. Letenská -1:58,1, 33. Šaldová -2:16,4, 34. Bublová -2:18,6, 35. Markelová -2:20,4, 37. Štursová (všechny ČR) 2:23,4.

Stav SP po 14 závodech: 1. Neumannová 660 b., 2. Skariová (Nor.) a Čepalovová obě 597, 4. Danilovová (Rus.) 462, 5. Šmigunová (Est.) 404, 6. Belmondová 402.

Výsledky - muži 10 km volně:

1. Maj (It.) 26:12,9 min., 2. Mae (Est.) -1,9, 3. Skjeldal - 4,1, 4. Hofstad (oba Nor.) -12,8, 5. Mühlegg (Šp.) -25,5, 6. Vittoz (Fr.) -26,9, 7. Repo (Fin.) -27,0, 8. Valbusa (It.) -29,6, 9. Andresen (Nor.) -30,6, 10. Zorzi (It.) -33,1, ... 17. Bauer - 55,6, 35. Magál -1:36,9, 37. Koukal -1:40,2, 43. Michl -1:46,3, 45. Tempír -1:52,4, 49. Krupička -2:11,5, 50. Šperl (všichni ČR) -2:14,6.

Stav SP po 14 závodech : 1. Elofsson (Švéd.) 549 b., 2. Aukland (Nor.) 407, 3. Mae 357, 4. Alsgaard (Nor.) 331, 5. Mühlegg 322, 6. Zorzi 301, ...12. Bauer 181, 42. Koukal 72.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít