Neumannová skončila čtvrtá a zvýšila náskok v čele SP

Kateřina Neumannová napodobila Lukáše Bauera a doběhla v závodu Světového poháru v Lahti na čtvrtém místě. Nejlepší česká běžkyně prohrála boj o bronz s Ruskou Ninou Gavriljukovou až v posledních dvou kilometrech. Nakonec zaostala za ruskou lyžařkou o tři vteřiny. Z vítězství v běhu na deset kilometrů volnou technikou se radovala Estonka Kristina Šmigunová, druhá skončila Stefania Belmondová z Itálie.

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Neumannová si dnešním čtvrtým místem upevnila vedoucí pozici v celkovém hodnocení Světového poháru. Před druhou Bente Skariovou z Norska, která dnes doběhla na dvanácté pozici, má náskok 91 bodů.

Výsledky - ženy, 10 km volnou technikou:

1. Šmigunová (Est.) 26:32,3, 2. Belmondová (It.) -0,6, 3. Gavriljuková (Rus.) -19,9, 4. Neumannová (ČR) -22,9 , 5. Paruzziová (It.) -34,1, 6. Pedersenová (Nor.) -39,2, 7. Tereljová (Ukr.) -43,3, 8. Savjalovová (Rus.) -45,9, 9. Philippotová (Fr.) -46,9