Neumannová triumfovala ve sprintu, Koukal sedmý

Česká lyžařka Kateřina Neumannová si v letošní sezóně připsala už druhé vítězství v závodě Světového poháru. Tentokrát triumfovala v italském Cogne, když nenašla přemožitelku ve sprintu na 1500 metrů. Posunula se navíc i do čela celkového pořadí SP. Dařilo se také Martinu Koukalovi, který skončil na stejné trati sedmý. Vyhrál domácí Cristian Zorzi.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

V boji o titul osmadvacetiletá Neumannová na uměle připravené trati porazila Norku Skofterudovou o osm desetin sekundy, třetí skončila další norská běžkyně Hilde Pedersenová a poslední doběhla ve čtyřčlenném finále Ruska Julija Čepalovová. Další 2 české běžkyně nepostoupily do vyřazovacích bojů z kvalifikace. Kamila Rajdlová obsadila 55. místo a Helena Balatková byl o šest pozic horší.

Sprint na 1500 metrů volnou technikou mužů vyhrál domácí závodník Cristian Zorzi. Druhý skončil ve čtyřčlenném finále o šest desetin vteřiny pomalejší Tor Arne Hetland z Norska, třetí doběhl Markus Hasler z Lichtenštejnska a čtvrté místo obsadil Rus Vasilij Ročev. Koukal zajel v kvalifikaci šestý čas a poté jasně vyhrál čtvrtfinále. V semifinále se dlouho držel na postupové pozici, ale účast v boji o stupně vítězů ho připravila kolize s Rusem Ročevem.

Výsledky sprintů na 1500 metrů:

Ženy, Čtvrtfinále: 1. Neumannová (ČR) 3:13,6, 2. Scottová (Kan.) - 0,2, 3. Anderssonová (Švéd.) -0,5, 4. Sidkovová (Rus.) -6,4. Semifinále: 1. Neumannová 3:14,1, 4. Čepalovová (Rus.) -0,4, 3. Moenová (Nor.) -1,1, 4. Scottová -1,7. Finále: 1. Neumannová 3:12,9, 2. Skofterudová (Nor.) -0,8, 3. Pedersenová (Nor.) -1,3, 4. Čepalovová -1,9.

Konečné pořadí: 1. Neumannová, 2. Skofterudová, 3. Pedersenová, 4. Čepalovová, 5. Scottová, 6. Moenová, 7. Jegorovová (Rus.), 8. Sachenbacherová (Něm.), 9. Valbusaová (It.), 10. Anderssonová, ...55. Rajdlová, 61. Balatková (obě ČR).

Stav SP po 4 závodech: 1. Neumannová 236 b., 2. Skariová (Nor.) 211, 3. Danilovová (Rus.) 205, 4. Čepalovová 181, 5. Skofterudová 171.

Muži, Čtvrtfinále: 1. Koukal (ČR) 2:55,6, 2. Ročev (Rus.) -0,6, 3. Fauner (It.) -1,2, 4. Nutrichin (Rus.) -6,0. Semifinále: 1. Hasler (Licht.) 2:54,9, 2. Ročev -0,4, 3. Mayer (Rak) oba -0,4, 4. Koukal -1,1. O 5.- 8. místo: 1. Schwienbacher (It.) 2:55,9, 2. Fredriksson (Švéd.) -0,7, 3. Koukal -0,7, 4. Mayer -2,2. Finále: 1. Zorzi (It.) 3:04,5, 2. Hetland (Nor.) -0,6, 3. Hasler -1,7, 4. Ročev -4,0.

Konečné pořadí: 1. Zorzi, 2. Hetland, 3. Hasler, 4. Ročev, 5. Schwienbacher, 6. Fredriksson, 7. Koukal, 8. Mayer, 9. Neuner (Rak.), 10. Fauner, ...56. Bíman, 69. Šperl (oba ČR).

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít