Neumannová v Kuusamu opět na stupních vítězů

Skvělý víkend má za sebou běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová ve finském Kuusamu. Po pátečním vítězství v závodu Světového poháru na volné desítce skončila na stejně dlouhé trati klasicky na druhém místě. O třináct sekund vyhrála Estonka Kristina Šmigunová.

K. Neumannová, K. Šmigunová a M. Björgenová

K. Neumannová, K. Šmigunová a M. Björgenová | Zdroj: ČTK

Jednatřicetiletá Neumannová dnes načala již čtvrtou desítku medailových umístění ve Světovém poháru běžkyň na lyžích. V pátek vedla česká závodnice od začátku, dnes nenasadila tak vysoké tempo a na prvním mezičase na 2,3 kilometru byla třináctá. Po stoupání na šesti kilometrech se už vyšvihla na třetí místo za Šmigunovou a Norku Marit Björgenovou, na vedoucí Estonku ztrácela šest sekund. Na vymazání manka už neměla síly, ale Norku o vteřinu porazila.

Na Šmigunovou Neumannová v cíli ztratila třináct sekund a obě si tak vyměnily pořadí z volné desítky. Všechny tři dnešní medailistky rovněž vévodí pořadí Světového poháru po čtyřech závodech, žlutý trikot udržela Björgenová. Rodačka z Písku zůstala třetí. Do bodované třicítky se dnes další česká běžkyně nevešla, Helena Erbenová byla jedenačtyřicátá a Kamila Rajdlová šest míst za ní.

Mužskou klasickou patnáctku vyhrál suverénně Němec Axel Teichmann. Před druhým Rusem Ročevem zvítězil o necelých 25 vteřin a stále vede průběžné pořadí Světového poháru. Třetí skončil další Němec Sommerfeldt. Lukáš Bauer si oproti sobotní volné patnáctce polepšil a dojel dvacátý. Jiří Magál skončil o jedno místo za ním. Naopak se opět nedařilo Martinu Koukalovi, který obsadil až 49. pozici.