Neumannová vyhrála závod Světového poháru

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová se v Kuusamu radovala ze svého prvního vítězství v novém ročníku Světového poháru. V závodě na 10 kilometrů volně skončila druhá Estonka Šmigunová, třetí místo vybojovala Ruska Baranovová- Masolkinová. Neumannová si tak připsala už své dvanácté prvenství v závodě SP v kariéře.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Česká reprezentantka byla nejrychlejší na všech mezičasech, ale v závěru její náskok snižovala Šmigunová. "Tady je těžké stoupání těsně před cílem, tam se dá hodně ztratit. Vůbec jsem nevěděla, jak to dopadlo," tvrdila Neumannová, která finiš Estonky sledovala v cíli. Nakonec si mohla oddechnout, byla o 1,3 sekundy rychlejší.

Triumf vynesl českou běžkyni na třetí místo průběžného pořadí SP, v čele zůstává Norka Marit Björgenová. Neumannová může své bodové konto vylepšit v nedělním závodě na 10 kilometrů klasicky, na jehož start se postaví, i když by raději zamířila domů. Stýská se jí po dceři: "Lucku jsem neviděla od úterý, takže se na ní už hodně těším."

Výsledky:

1. Neumannová (ČR) 26:58,1 min., 2. Šmigunová -1,3, 3. Baranovová-Masolkinová (Rus.) -7,8, 4. Björgenová (Nor.) -29,3, 5. Künzelová (Něm.) -37,3, 6. Čepalovová (Rus.) -40,0, 7. Lassilaová-Riittaová (Fin.) -46,1, 8. Ševčenková (Ukr.) -48,0, 9. Kurkinová (Rus.) -51,1, 10. Pedersenová (Nor.) -55,2, ....58. Rajdlová -3:02,5, 60. Erbenová -3:05,2, 62. Janečková (všechny ČR) -3:12,9.

Stav SP (po třech závodech): 1. Björgenová 250 b., 2. Šmigunová 160, 3. Neumannová 145, 4. Baranovová-Masolkinová 100, 5. Künzelová 96, 6. Pedersenová 91, ...56. Rajdlová 2.

Petr Souček, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít