New Jersey chybí jediná výhra k obhajobě Stanleyova poháru

Týmy New Jersey a Colorada sehrály v noci na dnešek páté utkání finálové série Stanley Cupu, ve kterém Devils pokořili domácí Avalanche 4:1. Stav série hrané na čtyři vítězství je tak 3:2 pro New Jersey. Ďáblům chybí k získání trofeje jediné vítězství. To si mohou zajistit ze čtvrtka na pátek na domácím ledě.

Skóre utkání otevřel už ve čtvrté minutě Patrik Eliáš, kterému nahrával Petr Sýkora. Hosté tentokrát hráli bez zraněného centra svého elitního útoku Jasona Arnotta. Ten se totiž vzpamatovává z otřesu mozku po úderu pukem od Raye Bourqua ve čtvrtém utkání. O vyrovnání se postaral v jedenácté minutě coloradský útočník Alex Tanguay, když využil zaváhání v obraně soupeře. Chyby na druhé straně ale pak využil útočník hostů Alexander Mogilnyj, který vstřelil, jak se v průběhu zápasu ukázalo, rozhodující gól. Ve druhé třetině pojistil ďáblům vedení 3:1 Sergej Brylin. Náskok dvou branek udrželi hosté i po druhé přestávce, kdy se soustředili na obranu a Avalanche do žádné vážnější akce nepustili. Na závěrečných 4:1 upravil v poslední minutě utkání John Madden. Nejproduktivnějším hráčem se stal ruský útočník Devils Alexander Mogilnyj, který si připsal dva body za gól a asistenci.

Výsledky:

Colorado Avalanche-New Jersey Devils 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), branky a nahrávky: 11. Tanguay (Sakic, Bourque)-4. Eliáš (P. Sýkora, Rafalski), 19. Mogilnyj (Gomez, Rafalski), 25. Brylin (Mogilnyj, Niedermayer), 59. Madden (Stevenson), střely na branku: 23:26, stav série: 2:3.

Jan Dvořák hovořil s útočníkem Devils Patrikem Eliášem o pátém utkání finálové série, ale i o vyhlídkách pro zápas šestý ze čtvrtka na pátek.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít