Nezmar rozhodl o výhře Liberce

Fotbalisté Liberce vyhráli i druhý zápas jarní části sezóny, když na svém hřišti porazili v předehrávce sedmnáctého kola Gambrinus ligy Brno 1:0. Rozhodující gól vstřelil v 61. minutě Jan Nezmar. Branka domácích ale vyvolala řadu dohadů, protože Nezmar se trefil poté, co při Johanově střele stál v postavení mimo hru, v těsné blízkosti brněnského brankáře Belice.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Největší šanci v prvním poločase měl brněnský Musil, vystřelil asi z dvanácti metrů, ale Kinský si s jeho střelou poradil. Domácí hrozili jen ze standardních situací, ale obrana Jihomoravanů si s nimi dokázala poradit. Do druhé půle nastoupil uzdravený Václav Koloušek a na hře obhájce titulu to bylo znát. Po hodině hry byl právě bývalý hráč Salernitany u rozhodující akce celého zápasu. Po jeho přihrávce vypálil Johana, Belic vyhrazil míč jen k Nezmarovi a ten ho usměrnil do sítě. Právě útočník domácích stál při střele Johany v ofsajdu, ale rozhodčí branku uznal. Brno se nevzdalo a zejména Musil měl velkou příležitost vyrovnat. Jeho střela ale mířila nad Kinského branku. Zaváhání liberecké obrany několikrát využil Pacanda, ale jeho spoluhráči nedotáhli akce do úspěšného konce a zasloužené remízy se nedočkali.

Slovan Liberec - 1. FC Brno 1:0 (0:0)
Branka: 61. Nezmar. Rozhodčí: Matějek - Pustka, Drastík. ŽK: Drga, Mezlík, Vojtíšek (všichni Brno). Diváci: 4860

Liberec: Kinský - Johana, Holeňák, Janů - Papoušek (63. Čapek), Polák, Hodúr (46. Koloušek), Ančic - Nezmar (84. Slepička), Baffour

Brno: Belic - Krško, Vojtíšek, Kotůlek, Drga - Musil (84. Abrahám), Schuster, Svoboda, Mezlík (80. Živný) - Pacanda, Došek