NHL: Holík porazil Carolinu, skórovali i Malík s Havlátem

Český hokejista Robert Holík přispěl v NHL dvěma góly k vítězství New Yorku Rangers nad Carolinou 5:1. Carolina představuje pro Rangers, kterým se v NHL moc nedaří, příjemnou výjimku - proti tomuto soupeři vyhráli všechny čtyři vzájemné zápasy s celkovým skóre 14:3.

NHL

NHL

Ojedinělým výsledkem 0:0 skončilo utkání Chicaga s Anaheimem. Domácí gólman Leighton udržel čisté konto při své premiéře v soutěži, zneškodnil 31 střel. Jeho protějšek Bierk chytil dokonce 40 puků a zaznamenal svou první nulu v kariéře. Výsledek 0:0 se naposledy zrodil v utkání Washigtonu s Ottawou loni 6. dubna, kdy čisté konto udrželi Kölzig a Lalime.

Ani v Anaheimu se střelci nepředvedli, hosté z Edmontonu zvítězili 1:0 díky Yorkovi, který zaznamenal svůj čtrnáctý gól v sezóně. Edmonton se dočkal vítězství v normální hrací době po třech prodlužovaných zápasech za sebou a po osmi prodlouženích ve 12 utkáních. Zasloužila se o to i bezzubá ofenziva Anaheimu, která ve čtyřech zápasech dala jen dva góly.

Vancouver hrál proti Ottawě 14 přesilovek, o deset více než soupeř, ale dokázal využít jen dvě. I tak se radoval z výhry 6:4. Dvakrát skóroval Näslund, který tak zaokrouhlil počet svých zásahů v této sezóně už na třicet, jednou se prosadil Marek Malík. Za Ottawu skóroval Martin Havlát po přihrávce Radka Bonka.

New York Rangers - Carolina 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), branky: 27. a 47. Holík, 3. Barnaby, 34. Lindros, 39. Lundmark - 42. O'Neill.

Minnesota - Columbus 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), branky: 52. Bouchard (Kuba) - 29. Sanderson (Výborný), 48. Marshall.

Vancouver - Ottawa 6:4 (2:2, 2:1, 2:1), branky: 15. a 35. Näslund, 20. Malík, 31. Linden, 43. Ruutu, 50. Cooke - 17. a 23. Fisher, 4. Havlát (Bonk), 59. Martins.

Anaheim - Edmonton 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), branka: 28. York.

Florida - Detroit 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1), branky: 41. Nilson - 35. a 62. Hull.

Chicago - Phoenix 0:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)