NHL: Jágr je s Washingtonem v osmičce

Hokejisté Jágrova Washingtonu se v NHL přiblížili k play off. Zatímco Montreal prohrál s Floridou 1:2, Washingtonu zvítězil v Buffalu 4:3 a posunul se ve Východní konferenci před Montreal na osmé, postupové místo. Jágr si připsal jeden bod, stejně jako domácí Varaďa. Robetr Reichel z Toronta přispěl gólem a nahrávkou k debaklu Tampy 7:2, hosté přitom díky trefě Václava Prospala vedli 2:0.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Hráči NHL

Zápas v Torontu nabral otáčky v závěrečné třetině. Toronto během 85 sekund, ve 46. a 47. minutě, nastřílelo soupeři hned čtyři góly. Nejprve Reichel zvýšil na 4:2 a gólman Nikolaj Chabibulin se nechal vystřídat Dieterem Kochanem. Nezkušený náhradník si však nemohl představit strašidelnější nástup do hry - ze čtyř následujících střel tři skončily za jeho zády.

Přímý duel Washingtonu a Buffala usilujících ve Východní konferenci o postup do play off rozhodl dvě minuty před koncem Chris Simon. "Všechno, co jsem o našem týmu četl, bylo to, že Capitals sezónu už vzdali," reagoval trenér Caps Ron Wilson na výhrady, které poukazovaly na prodej Adama Oatese a z toho vyplývající oslabení týmu. "V tomhle týmu ještě nikdo nic nezabalil."

Svoji pozici v tabulce Západní konference si vylepšil Edmonton, který si poradil s Columbusem 3:1. Góly Olejářů, kteří jsou nyní s dvaaosmdesáti body sedmí, vstřelili Carter, Cleary a Comrie. V dresu hostů korigoval po přihrávce Radima Bičánka svou letošní dvanáctou trefou David Výborný.

Výsledky:

Buffalo - Washington 3:4 (2:1, 0:1, 1:2), branky: 9. a 46. Šatan, 2. Pyatt (Varaďa) - 17. Klee, 27. Witt, 41. Zubrus (Jágr), 59. Simon.

Carolina - Boston 2:3 (1:0, 0:2, 1:1), branky: 15. a 60. Brind'Amour - 32. Samsonov, 40. Rolston, 56. G. Murray.

Toronto - Tampa Bay 7:2 (1:2, 2:0, 4:0), branky: 12. a 37. Mogilnyj (na druhou Reichel), 47. a 47. Domi (na druhou T. Kaberle), 31. Healey, 46. Reichel, 46. Sundin - 7. Willis, 11. Prospal.

Montreal - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), branky: 18. Perreault - 27. Hagman, 56. Nilson.

St. Louis - Minnesota 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), branky: 60. Young - 43. Laaksonen, 59. Walz.

Edmonton - Columbus 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), branky: 2. Carter, 4. Cleary, 57. Comrie - 27. Výborný (Bičánek).

Vancouver - Los Angeles 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), branky: 24. Morrison, 27. H. Sedin, 36. Bertuzzi, 54. Cassels.

San Jose - Dallas 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), branky: 22. Graves, 45. Marleau, 46. S. Thornton - 38. Modano, 57. Zubov.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít