Nováčci v Lize mistrů poprvé prohráli

Fotbalisté Kluže a Famagusty poprvé vyšli v letošním ročníku Ligy mistrů bodově naprázdno. Nováček z Rumunska prohrál v Bordeaux 0:1, tým z Kypru si stejnou prohru odvezl ze stadiónu Interu Milán. Do branky Chelsea se po svalovém zranění vrátil Petr Čech a pomohl londýnskému celku k vítězství nad AS Řím 1:0.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Čech si ale ve svém jubilejním 50. duelu v Lize mistrů příliš nezachytal. Římský celek přijel na Stamforde Bridge s defenzivní taktikou, Chelsea se dlouho nemohla prosadit. Nakonec rozhodl třináct minut před koncem kapitán John Terry, když po rohu hlavičkoval přesně do branky.

Kluž si ve Francii připsala smolnou prohru, když jediný gól utkání dal bohužel pro svůj tým do vlastní branky Cadú. Rumunský klub navíc přišel o vyloučeného Triku.

Středeční zápasy nenabídly narozdíl od úterních duelů gólové hody, jedině Barcelona se k nim přiblížila. Na hřišti Basileje vyhrála jednoznačně 5:0 a připsala si ve třetím utkání třetí vítězství. Dva góly katalánského týmu dal mladý útočník Bojan Krkič.

Naděje na postup značně klesy Doněcku. Šachtar prohrál v domácím prostředí se Sportingem Lisabon 0:1. Obránce Tomáš Hübschmann odehrál v dresu ukrajinského celku celý zápas na postu defenzivního záložníka.

Sedm minut dělilo od premiérové výhry v letošním ročníku Ligy mistrů Panathinaikos Atény. Řekové ale nakonec remizovali s Werderem Brémy 2:2, když za hosty vyrovnal v 83. minutě Almeida. V čele skupiny B zůstal Inter Milán po těsné výhře 1:0 nad Famagustou.

První body získal ve skupině D PSV Eindhoven po výhře nad Marseille 2:0. V čele skupiny se ale nic nezměnilo: po remíze 1:1 mají Liverpool a Atlético Madrid shodně sedm bodů. Liverpool držel nejtěsnější náskok do 83. minuty, kdy vyrovnání Atlétika zařídil Simao. Domácím chyběl kvůli zranění obránce Tomáš Ujfaluši.

Skupina A:

Girondins Bordeaux - Kluž 1:0 (0:0):

Branka: 54. vlastní Cadú. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 90. Trica (Kluž). Diváci: 26.213

Chelsea - AS Řím 1:0 (0:0)

Branka: 77. Terry. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 41.002

Skupina B:

Inter Milán - Anorthosis Famagusta 1:0 (1:0)

Branka: 44. Adriano. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 30.000

Panathinaikos Atény - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Branky: 36. a 68. Mantzios - 29. Mertesacker, 83. Almeida. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 58.000

Skupina C:

Šachtar Doněck - Sporting Lisabon 0:1 (0:0)

Branka: 76. Liedson. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 25.000

FC Basilej - FC Barcelona 0:5 (0:3)

Branky: 22. a 46. Krkič, 4. Messi, 16. Busquets, 48. Xavi. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 40.000