Novák si s přehledem zajistil semifinále Australian Open

Hladce si poradil tenista Jiří Novák se svým čtvrtfinálovým soupeřem Rakušanem Stefanem Koubkem na Australian Open. Šestadvacátý nasazený hráč smetl z kurtu svého protivníka za hodinu a pětadvacet minut ve třech setech 6:2, 6:3 a 6:2. Poprvé v kariéře si tedy Novák zahraje semifinále grandslamového turnaje. V boji o finále ho čeká nasazená šestnáctka Švéd Thomas Johansson.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Novák | Foto: ATP tenis

Jiří Novák si pochvaloval hru na kurtu Roda Lavera pod zataženou střechou. "Bylo to dobré, umělé osvětlení mi vyhovovalo. Z tenisu jsem měl dobrý pocit, chtěl jsem si vyzkoušet hrát pod zataženou střechou, teď se mi to splnilo. Prostředí podobné jako v hale mi hrálo do not, " podotkl Novák a dodal, že na co při hře s Koubkem sáhl, to se mu dařilo. "Ale myslím si, že jsme měli oba stejnou chuť a vůli zvítězit, já jsem byl tentokrát úspěšnější. Pomohlo mi i to, že jsme hráli až večer, protože jsem se mohl plně soustředit přes den na blížící se zápas, odpočíval jsem," uvedl Novák. K semifinále proti Johanssonovi podotkl, že nemá co ztratit. "Půjdu do zápasu po hlavě. Je fakt, že na poslední duel s ním nemám dobré vzpomínky, před rokem jsem s ním ve Švédsku prohrál v prvním kole Davisova poháru, což pro Českou republiku znamenalo, že musela hrát o udržení ve světové skupině," vzpomíná Jiří Novák.

Do čtvrtého kola melbournské čtyřhry postupují Damm s Němcem Prinosilem a Bedáňová s Hrdličkovou, která si vedla dobře i ve druhém kole smíšeného deblu s Pálou. Ve třetím kole čtyřhry se ale nedařilo Cibulcovi a Danielu Vackovi. Do třetího kola smíšeného deblu se dostali Vízner se Slovenkou Husárovou, Damm se Slovenkou Nagyovou skončili na raketě americko-slovinské dvojice Bryan, Srebotniková.

Prvními semifinalistkami dvouhry se v Melbourne staly Američanka Monika Selešová a Švýcarka Martina Hingisová.

Výsledky:

Muži-dvouhra-čtvrtfinále: Novák (26-ČR) - Koubek (Rak.) 6:2, 6:3, 6:2, Johansson (16) - Björkman (oba Švéd.) 6:0, 2:6, 6:3, 6:4

Čtyřhra-3. kolo: Damm, Prinosil (13-ČR/Něm.) - Bowen, Fisher (USA/Austr.) 4:6, 6:2, 6:3, Boutter, Clément (Fr.) - Cibulec, D. Vacek (ČR) 6:4, 7:6 (7:4)

Ženy-dvouhra-čtvrtfinále: Selešová (8) - V. Williamsová (2-obě USA) 6:7 (4:7), 6:2, 6:3, Hingisová (3-Švýc.) - Serraová-Zanettiová (It.) 6:2, 6:3

Čtyřhra-3. kolo: Bedáňová, Hrdličková (ČR) - Callensová, Prattová (7- Belg./Austr.) 2:6, 6:2, 6:3

Smíšená čtyřhra-2. kolo: Pála, Hrdličková (ČR) - Leach, L. Huberová (7-USA/JAR) 7:5, 6:3, Vízner, Husárova (ČR/SR) - M. Bryan, Raymondová (6-USA) 2:6, 7:5, 7:6, B. Bryan, Srebotniková (USA/Slovin.) - Damm, Nagyová (ČR/SR) 6:0, 7:6 (7:2)

Junioři-1. kolo: Petzschner (9-Něm.) - Lustig (ČR) 4:6, 6:4, 11:9, Darcis (Belg.) - Berdych (13-ČR) 6:4, 7:5

Juniorky-1. kolo: Birnerová (6-ČR) - Gajdošová (SR) 6:1, 3:6, 6:4

Filip Šedivý, Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme