Novým předsedou MOV belgický chirurg Jacques Rogge

Dneškem končí jedenadvacetileté působení Juana Antonia Samaranche v čele Mezinárodního olympijského výboru. Jeho členové na svém 112. zasedání v Moskvě zvolili jeho nástupcem belgického lékaře a bývalého mistra světa v jachtinku Jacquese Rogge. O prestižní funkci se ucházelo celkem pět kandidátů a právě Rogge byl považován za favorita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalšími kandidáty byli Kanaďan Richard Pound, Kim Un-jong z Korejské republiky, Američanka Anita DeFrantzová a někdejší maďarský šermíř Pál Schmitt. Nový předseda mezinárodního olympijského výboru nebude moci zastávat tento post tak dlouho jako Španěl Juan Antonio Samaranch. Mandát získal na osm let s tím, že může být znovu zvolen jen na další čtyři roky.

Samaranchova kariéra končí mimořádně úspěšně. V pátek byl jmenovaný doživotním čestným předsedou Mezinárodního olympijského výboru a získal zlatý olympijský řád. Výbor také rozhodl, že olympijské muzeum ve švýcarském Lausanne se přejmenuje na Samaranchovo muzeum.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme