O předsedovi Českomoravského fotbalového svazu se ještě nerozhodlo

Nového předsedu a celé vedení Českomoravského fotbalového svazu dnes volily dvě stovky delegátů valné hromady v Praze. Nástupci dosavadních funkcionářů budou mít za úkol očistit pověst fotbalu, která utrpěla rozsáhlou korupční aférou. O post svazového předsedy se ucházeli tři kandidáti - Ivan Hašek, Vlastimil Košťál a Pavel Mokrý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČMFS

Už po prvním kole se s vidinou postu šéfa ČMFS musel rozloučit bývalý reprezentant a úspěšný trenér Ivan Hašek. Ten dostal od delegátů z Čech jen 31 hlasů, zatímco Košťál 85. Jen deset hlasů získal v české komoře Mokrý, zato podle očekávání triumfoval na Moravě. Delegáti v české komoře tak dali přednost obchodníkovi před bývalým hráčem a kontinuitě před radikálním řezem.

Ani druhé kolo volby však řešení v podobě nového předsedy nepřineslo. Česká komora podpořila Košťála, Mokrý zas sebral nejvíce hlasů na Moravě. Na řadu tedy přišlo dohodovací řízení mezi zástupci obou komor. To ovšem také žádný finální výsledek neznamenalo.

Následuje třetí kolo tajné volby. V patové situaci Košťál navrhl, aby se v posledním kole uskutečnilo jen jedno hlasování napříč celým spektrem bez ohledu na komory. Mokrý řekl, že s tímto návrhem souhlasí, což by jeho rivalovi vzhledem k většímu počtu českých hlasujících otevřelo cestu ke zvolení. Ale moravští účastnici valné hromady dali na schůzce jasně najevo, že je taková změna pro ně nepřijatelná.

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme