Obhájce trofeje New Jersey krok od vyřazení

Nůž na krku mají hokejisté New Jersey v play off zámořské NHL. Obhájci trofeje prohráli doma ve čtvrtém utkání s Philadelphií 0:3 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy prohrávají 1:3. Flyers tak můžou slavit postup do dalšího kola již v příštím klání na domácím ledě. New Jersey naopak musí vyhrát tři zápasy za sebou, jinak vypadne hned v prvním kole play off, stejně jako loni Detroit.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Hráči NHL

Devils se nepovedl vstup do utkání a už ve druhé minutě švédský obránce Kim Johnsson poprvé prostřelil Martina Brodeura v domácí brance. Další dva góly přišly ve třetí třetině po trefách Alexeje Žamnova a kapitána Keitha Primeaua. Proti Philadelphii už New Jersey doháněli dvouzápasový deficit jednou, v semifinále play off v roce 2000 nakonec dokázali dvakrát vyhrát na ledě soupeře a nakonec získali i Stanleyův pohár. Robert Esche si coby nováček play off připsal premiérovou nulu, ve čtyřech zápasech série inkasoval jen osmkrát, zatímco jeho protějšek Martin Brodeur jedenáctkrát.

Po třech prohrách hrozí vyřazení i dalším dvěma celkům. Jedním z nich je Dallas, kterému se ve druhém domácím utkání nepodařilo porazit Colorado. Avalanche zvítězili po tvrdém boji 3:2, když rozhodující branku vstřelil na začátku druhého prodloužení slovenský útočník Marek Svatoš. Coloradu se opět podařilo jít brzy do vedení. Nejdříve v přesilové hře otevřel skóre Milan Hejduk a po něm se prosadil v oslabení Joe Sakic. Minutu na to snižoval v početní výhodě obránce Dallasu Sergej Zubov. V polovině třetí části sice vyrovnal Pierre Turgeon, ale pouze oddálil porážku. Dallas opět doplatil na proměňování šancí. Za celé utkání vyslali domácí hokejisté na Davida Aebischera 43 střel.

Tři prohry na kontě mají i newyorští Islanders, kteří podlehli ve čtvrtém zápase Tampě Bay znovu 0:3 a potřetí v sérii nedokázali vstřelit Nikolaji Chabibulinovi branku. V posledních dvou utkáních kryl ruský brankář všech 61 jejich střel.

V kanadské bitvě se síly opět vyrovnaly, když Ottawa přehrála ve druhé domácím utkání Toronto 4:1. Hosté sice v kanadské metropoli vedli po brance Garyho Robertse, ale Daniel Alfredsson po akci Martina Havláta skóre srovnal. Hostující gólman Ed Belfour inkasoval první gól po více než 157 minutách. 'Senátoři' jej pak překonali ještě třikrát. Na poslední trefu nabíjel Chrisi Phillipsovi Radek Bonk.

Výsledky:

Východní konference:

Ottawa - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 20. Alfredsson (Havlát), 34. Marián Hossa, 54. T. White, 48. Phillips (Bonk) - 17. Roberts. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.500. Stav série: 2:2 (předcházející zápasy 4:2, 0:2, 0:2).

New Jersey - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 2. Johnsson, 45. Žamnov, 57. Primeau. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.040. Stav série: 1:3 (2:3, 2:3, 4:2).

New York Islanders - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. St. Louis., 39. Fedotěnko, 42. Modin. Střely na branku: 32:20. Diváci: 16.234. Stav série: 1:3 (0:3, 3:0, 0:3).

Západní konference:

Dallas - Colorado 2:3 ve 2. prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 16. Zubov, 52. Turgeon - 10. Hejduk, 15. Sakic, 86. Svatoš. Střely na branku: 43:21. Diváci: 18.532. Stav série: 1:3 (1:3, 2:5, 4:3 v prodl.).

Tomáš Fliegl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít