Obhájci z New Jersey skončili v prvním kole

Hokejisté New Jersey, kteří loni vyhráli slavnou trofej, skončili hned v prvním kole play off zámořské NHL. O jejich vyřazení se postarala Philadelphia, která vyhrála pátý zápas 3:1 a celou sérii 4:1. Ze hry je také Nashville po porážce s Detroitem 0:2 a celkově 2:4 na zápasy. Pro světový šampionát v Praze jsou tak volní útočník Patrik Eliáš a brankář Tomáš Vokoun. Naopak Colorado postupuje po výhře nad Dallasem 4:1 v sérii. Pátý duel Laviny vyhrály 5:1.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Hráči NHL

Devils tak dopadl stejně jako loni Detroit, který také jako obhájce trofeje vypadl hned v úvodním kole. New Jersey drželo ještě šest minut před koncem ve Philadelphii nerozhodný výsledek 1:1, když na gól hostů přihrával Patrik Eliáš. O výhře a tím i postupu Flyers rozhodl pět minut před koncem Markov a pojistku přidal Kapanen.

Red Wings rozhodli o své čtvrté výhře v sérii na ledě Nashvillu už ve druhé minutě, kdy vstřelili během třiceti sekund dva góly. Vítězství 2:0 a 4:2 v sérii jim zajistilo postup do semifinále Západní konference. Kromě Tomáše Vokouna je pro domácí světový šampionát volný také obránce Marek Židlický. Ten je ale zraněný a v posledních čtyřech zápasech nenastoupil.

Třetím postupujícím se dnes stalo Colorado, které si v pátém duelu poradilo s Dallasem 5:1 a na zápasy vyhrálo 4:1. Ve třetím utkání v řadě se střelecky prosadil útočník Milan Hejduk. Tři asistence si připsal mladý Slovák Marek Svatoš, který hrál v útoku právě s Hejdukem a Peterem Forsbergem.

Až v sedmém zápase se rozhodne o postupujících v sériích mezi Bostonem a Montrealem a také mezi Vancouverem a Calgary. Canucks odvrátili hrozbu vyřazení, když na ledě Flames zvítězili 5:4 ve třetím prodloužení zásluhou trefy Brendana Morrisona ve 103. minutě. Vancouver přitom mohl rozhodnout už v základní hrací době, protože ve 31. minutě vedl už 4:0. Domácí se však nevzdali a během dvaadvaceti minut vyrovnali na 4:4.

Boston vedl nad Montrealem už 3:1 na zápasy, ale Canadiens si výhrou 5:2 vynutili sedm duel. Jedním gólem přispěl k vítězství Jan Bulis.

Výsledky - 1. kolo play off:

Východní konference:

Montreal - Boston 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 13. Langdon, 27. Koivu, 35. Perreault, 60. Kovaljov, 60. Bulis - 8. a 45. Samsonov. Střely na branku: 23:24. Diváci: 21.273
Výsledky předchozích zápasů: 0:3, 1:2 v prodl., 3:2, 3:4 ve 2. prodl., 5:1
Stav série: 3:3

Philadelphia - New Jesrey 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 14. Žamnov, 55. Markov, 60. Kapanen - 34. Niedermayer (Eliáš). Střely na branku: 40:32. Diváci: 19.778
Výsledky předchozích zápasů: 3:2, 3:2, 2:4, 3:0
Konečný stav série: 4:1

Západní konference:

Colorado - Dallas 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky: 19. Hendrickson, 22. Konowalchuk, 41. Forsberg, 50. Hejduk, 56. Sakic - 6. Therien. Střely na branku: 30:22. Diváci: 18.007
Výsledky předchozích zápasů: 3:1, 5:2, 3:4 v prodl., 3:2 ve 2. prodl.

Calgary - Vancouver 4:5 ve 3. prodl. (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0, 0:0, 0:1)

Branky: 31. Regehr, 33. Nieminen, 42. Clark, 53. Gelinas - 19. J. Ruutu, 26. D. Sedin, 27. May, 31. Sanderson, 103. Morrison. Střely na branku: 39:47
Výsledky předchozích zápasů: 3:5, 2:1, 1:2, 4:0, 2:1

Nashville - Detroit 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 2. Whitney (Lang), 2. Yzerman (Lang). Střely na branku: 15:26. Diváci: 17.329
Výsledky předchozích zápasů: 1:3, 1:2, 3:1, 3:0, 1:4
Konečný stav série: 2:4. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 24 zákroků