Obnovená premiéra se Haškovi vydařila

Brankář Dominik Hašek má za sebou úspěšný návrat do zámořské NHL. V prvním utkání po roční pauze pomohl jedenadvaceti zákroky k výhře Detroitu nad Los Angeles 3:2. V bitvě dvou českých gólmanů tak porazil Romana Čechmánka, který předvedl 38 úspěšných zásahů. Úvodní zápas sezóny vyšel také Jaromíru Jágrovi. Útočník Washingtonu vstřelil gól hned při svém prvním pobytu na ledě. Poté přidal ještě asistenci a přispěl tak k vítězství Caps nad New York Islanders 6:1.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Brankář Roman Čechmánek držel dlouho naděje Kings na vítězství. Ještě deset minut před koncem vedlo Los Angeles 2:1. V 57. minutě se však domácím podařilo vyrovnat zásluhou Dacjuka a necelé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou rozhodl o výhře Red Wings kapitán Steve Yzerman, který nastoupil po zranění a hrál až ve čtvrtém útoku. Naopak devatenáctiletý Jiří Hudler se na ledě neobjevil.

Útočník Washingtonu Jaromír Jágr se v příprvaných zápasech moc neprosazoval, ale start do nové sezóny se mu vydařil. Hned ve druhé minutě duelu s New York Islanders vstřelil úvodní gól Capitals v novém ročníku a na další branku nahrál. Dvakrát skóroval Slovák Peter Bondra a Washington tak porazil Islanders vysoko 6:1.

Premiéru si v dresu San Jose odbyl útočník Milan Michálek a připsal si hned první branku. Na výhru to ale nestačilo, Sharks prohráli s Edmontonem 2:5. Za hosty dvakrát přihrával Aleš Hemský, jednou Radek Dvořák.

Kromě Haška a Čechmánka se do branky svých týmů postavili ještě dva čeští gólmani. Tomáš Vokoun pomohl osmadvaceti zákroky k vítězství Nashvillu nad Anaheimem 3:1 a jeho tým tak vyhrál vůbec poprvé zahajovací zápas v šestileté historii klubu. Naopak Calgary s Romanem Turkem v brance prohrálo ve Vancouveru 1:4.

Střetnutí Atlanty s Columbusem se neslo ve smutečním duchu kvůli úmrtí útočníka Trashers Danyho Snydera. Domácí nakonec vyhráli 2:1 a po utkání odletěl celý tým na Snyderův pohřeb.

Výsledky:

Ottawa - Montreal 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 6. Spezza (Bonk), 18. Ch. Neil, 20. Ščastlivyj (Rachůnek), 30. Phillips, 39. Alfredsson - 12. Hainsey, 35. Ribeiro. Střely: 28:29. Diváci: 18.500

Philadelphia - Buffalo 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Recchi, 47. Handzuš. Střely: 26:17. Diváci: 19.130

Washington - NY Islanders 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)

Branky: 20. a 25. Bondra (na druhou Lang), 3. Jágr, 7. Gruden, 22. Grier (Jágr), 27. Halpern - 8. Czerkawski. Střely: 37:18. Diváci: 15.791

Atlanta - Columbus 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 14. Kovalčuk (F. Kaberle, Piroš), 58. Tamer - 39. A. Nedorost. Střely: 27:27. Diváci: 17.918

Florida - Carolina 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 12. Hagman, 48. Huselius, 60. Viktor Kozlov - 40. E. Cole (Vašíček). Střely: 26:32. Diváci: 17.212

Detroit - Los Angeles 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 11. Fischer, 57. Dacjuk, 60. Yzerman - 33. E. Belanger, 50. Pálffy. Střely: 38:23. Za Detroit odehrál Dominik Hašek 60 minut, chytil 21 střel a měl úspěšnost zákroků 91,3 procenta. Roman Čechmánek odehrál 60 minut, chytil 35 střel a měl úspěšnost zákroků 92,1 procenta. Diváci: 20.066

Nashville - Anaheim 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 26. Johansson, 32. Eaton, 51. Legwand (Židlický) - 41. R. Niedermayer. Střely: 26:29. Za Nashville odehrál Tomáš Vokoun 60 minut, chytil 28 střel a měl úspěšnost zákroků 96,5 procent. Diváci: 16.684

Edmonton - San Jose 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)

Branky: 57. a 58. Smyth (na první Hemský, na druhou Dvořák), 28. Horcoff, 45. Chimera (Hemský), 55. Torres - 42. Cheechoo, 46. Michálek. Střely: 28:21. Diváci: 16.839

Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 11. Bertuzzi, 18. Čubarov, 39. Ruutu (Malík), 50. J. King - Ch. Clark. Střely: 26:23. Za Calgary odehrál Roman Turek 60 minut, chytil 22 střel a měl úspěšnost zákroků 84,6 procent. Diváci: 18.630