Obránce Špaček rozhodl o výhře Buffala

Hokejisté Buffala pokračují ve vítězné sérii v zámořské NHL. Sabres porazili Carolinu 5:4, když rozhodující gól dal obránce Jaroslav Špaček. Buffalo zůstává jediným neporaženým týmem v lize, vyhrálo už sedmý zápas. Útočník Martin Havlát poprvé v sezóně nebodoval, jeho Chicago prohrálo v Dallasu 4:5. Ve třetí třetině si navíc Havlát poranil kotník a utkání nedohrál.

Jaroslav Špaček

Jaroslav Špaček | Foto: Hráči NHL

Bufallo dělí jediné vítězství od vyrovnání nejlepší historické bilance klubu v úvodu sezony z roku 1975. "Hrajeme dobře, ale podle mě můžeme být ještě lepší," řekl po utkání útočník Derek Roy. Buffalo rozhodlo o vítězství ve třetí třetině, kdy se za stavu 3:3 trefili během necelých dvou minut Thomas Vanek a Špaček. Hostující Mike Commodore potom stihl už jen snížit. V součtu s minulou sezonou vyhrálo Buffalo dvanáct zápasů v základní části za sebou a vylepšilo klubový rekord.

Martin Havlát poprvé nezískal ani jeden kanadský bod, ale zastoupil ho spoluhráč Radim Vrbata, který přihrál na tři góly. Blackhawks přesto nakonec prohráli s Dallasem 4:5, přitom po dvou třetinách vedli 3:1 a ještě minutu a půl před koncem 4:3. Jenže pak vyrovnal Mike Ribeiro a 39 sekund před sirénou rozhodl o vítězství Stars Philippe Boucher.

Už popáté za sebou prohrála Philadelphia, která bez zraněného kapitána Petera Forsberga podlehla na Floridě 2:3. Asistenci u prvního gólu Panthers si připsal český útočník Rostislav Olesz. Veterán Ed Belfour se ve svém třetím zápase v brance Floridy konečně dočkal premiérového vítězství. První dva góly vstřelili slovenští útočníci Jozef Stümpel a Juraj Kolník, rozhodující branku dal v závěru druhé třetiny Olli Jokinen.

Poprvé v sezoně se trefil útočník Petr Čajánek, jeho St. Louis však prohrálo s Vancouverem 2:3 v prodloužení. Canucks předvedli podobný obrat jako Dallas. Ve třetí třetině také smazali dvoubrankové manko a rozhodující gól vsítil obránce Sami Salo v poslední sekundě prodloužení.

Svůj jubilejní 400. zápas za Columbus sehrál v pátek český útočník David Výborný. Proti Torontu se ale neprosadil a Blue Jackets prohráli 2:4. Větší radost měli jubilanti v dresu Maple Leafs Kyle Wellwood a Michael Peca, kteří své 700. utkání v kariéře v NHL ozdobili gólem.

Columbus - Toronto 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Branky: 33. Malhotra, 60. Svitov - 30. McCabe, 38. Wellwood, 38. Peca, 54. Pohl. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.303

Florida - Philadelphia 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky: 3. Stümpel (Olesz), 28. Kolník, 39. O. Jokinen - 17. a 27. Gagne. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.194

St. Louis - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 7. Čajánek, 46. Stempniak - 48. Pyatt, 60. Näslund, 65. Salo. Střely na branku: 19:39. Diváci: 9049

Dallas - Chicago 5:4 (1:2, 0:1, 4:1)

Branky: 5. Miettinen, 54. Modano, 55. Lehtinen, 59. Ribeiro, 60. Boucher - 16. Kukkonen (Vrbata), 18. Bourque (Vrbata), 40. Holmqvist, 56. Lapointe (Vrbata). Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.198

Buffalo - Carolina 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky: 10. Pominville, 33. Kalinin, 34. Afinogenov, 54. Vanek, 56. Špaček - 6. Walker, 29. E. Staal, 36. Belanger, 59. Commodore. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.690

Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 24. S. Niedermayer, 31. O'Donnell - 33. Bouchard. Střely na branku: 29:28. Diváci: 13.430