Obránce Židlický přihrál v NHL na pět gólů

Hokejista Marek Židlický v dresu Nashvillu si připsal pět přihrávek v utkání kanadsko-americké NHL proti San José. Jeho tým vyhrál 7:3. Z přesných nahrávek Židlického těžil především Steve Sullivan, který ve svém první utkání v dresu Predators po přestupu z Chicaga třikrát skóroval. Brankář Tomáš Vokoun si ve vítězném zápasu připsal 24 zákroků.

hokej

hokej

Pittsburgh drží v NHL nejdelší sérii vítězných zápasů, nyní se ale k magickému číslu 17 přibližuje z druhé strany. Proti New Yorku Islanders si připsal 16. prohru za sebou a smutný rekord mohou vyrovnat už v pátek proti Floridě. Na druhou branku Tučňáků přihrál Milan Kraft. Roman Hamrlík hned v úvodu třetí části poslal svojí druhou brankou v sezoně domácí tým do vedení. Prohře 3:4 už nezabránil ani Kraftův gól.

Václav Prospal má v novém roce formu a rozhoduje zápasy. Vyrovnané utkání mezi Anaheimem a Columbusem strhl český útočník na stranu kalifornského celku necelé dvě minuty před koncem, když se prosadil po vyhraném vhazování. Prospal skóroval pojedenácté v patnácti utkáních a po brance Fjodorova zvítězili Kačeři 3:1. Roman Čechmánek, hájící barvy Los Angeles, musel opět střídat. V brance Kings vydržel v zápase proti Dallasu pouze do 33. minuty, kdy jej prostřelil Jere Lehtinen. Hvězdy překonaly Čechmánka ze sedmnácti střel třikrát a do branky nastoupil Francouz Cristobal Huet, který inkasoval ještě jednou. Jaroslav Modrý si připsal asistenci při třetí brance Los Angeles. Dallas nakonec vyhrál 4:3.

Výsledky:

Buffalo - Florida 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Boulton - 50. Nilson. Střely na branku: 42:23. Diváci: 13.110

New York Islanders - Pittsburgh 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 15. a 40. Czerkawski (na první Hamrlík), 43. Hamrlík, 47. Jonsson - 27. Surový, 35. R. Jackman (Kraft), 52. Kraft. Střely na branku: 34:21. Diváci: 13.570

Detroit - Phoenix 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 59. a 60. Draper, 14. Dandenault, 37. Hull, 49. Schneider - 47. Ch. Gratton, 50. Sjöström. Střely na branku: 34:26. Diváci: 20.066

Nashville - San Jose 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
Branky: 10., 13. a 38. Sullivan (na všechny Židlický), 21. G. Johnson, 26. a 42. Timonen (na druhou Židlický), 41. Walker (Židlický) - 5. Marleau, 15. Ekman, 47. S. Thornton. Střely na branku: 20:27. Brankář Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 10.155

Colorado - Edmonton 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 60. Clark - 19. Smyth, 25. Uljanov, 26. Staios, 31. Smith, 48. Horcoff. Střely na branku: 15:30. Diváci: 18.007

Anaheim - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Severson, 59. Prospal, 60. Fjodorov - 6. Sanderson. Střely na branku: 34:20. Diváci: 12.898

Los Angeles - Dallas 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 11. L. Robitaille, 37. Armstrong, 55. Avery (Modrý) - 24. a 29. Modano, 33. Lehtinen, 48. Morrow. Střely na branku: 28:31. Brankář Roman Čechmánek odchytal za Los Angeles 33 minut a chytil 14 střel. Diváci: 18.118

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít