Olesz nasměroval Floridu k výhře

Hokejista Rostislav Olesz byl vyhlášen první hvězdou zápasu zámořské NHL mezi Floridou a Philadelphií. Český útočník dal gól a na další přihrál a výrazně přispěl k výhře Panterů 3:1. Zářil také brankář Dominik Hašek, který pomohl dvaatřiceti zákroky k vítězství Detroitu nad Minnesotou také 3:1.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Olesz dostal příležitost v druhé útočné formaci vedle Jozefa Stümpela a Martina Gelinase a už po třiceti sekundách hry otevřel skóre zápasu, když doklepl do branky odražený puk. Philadelphia, v jejíž sestavě se po třízápasové odmlce znovu objevil kapitán Peter Forsberg, si "vylepšila" neslavný rekord, když prodloužila sérii porážek na deset zápasů. Flyers se naposledy radovali z vítězství 30. listopadu proti New Yorku Islanders.

Titul nejlepšího hráče zápasu si ve středu kromě Olesze vysloužil také jeho krajan Dominik Hašek. V duelu s Minnesotou, se kterou v kariéře ještě nikdy neprohrál, nestačil pouze na jedinou z 32 střel a vychytal Red Wings výhru 3:1. Vedoucí gól vstřelil už v šestnácté sekundě první třetiny Kirk Maltby, v úvodu prostřední dvacetiminutovky přidali další dvě branky Henrik Zetterberg a Johan Franzén. Haška překonal až v 38. minutě Pavol Demitra. Utkání kvůli příznakům chřipky nedohrál útočník Detroitu Robert Lang.

Slovenský útočník Marián Hossa vystřídal Jaromíra Jágra na druhém místě tabulky kanadského bodování NHL, když třemi asistencemi přispěl k vítězství Atlanty nad Pittsburghem 4:2. Hossa nyní ztrácí tři body na vedoucího Sidneyho Crosbyho, který se ve vzájemném duelu v dresu Penguins neprosadil. Páté vítězství Atlanty a pátou porážku Pittsburghu za sebou zpečetil gólem do prázdné branky v poslední minutě Robert Holík.

Po 156 minutách a 30 sekundách skončila neprůstřelnost gólmana New Yorku Islanders Ricka DiPietra, který v předchozích dvou duelech vychytal čisté konto proti Columbusu a Rangers. Tentokrát v souboji s Ottawou nestačil na dvě z 29 střel a Islanders prohráli 0:2. Z druhého shutoutu v sezoně se naopak radoval ottawský Ray Emery.

O čisté konto dlouho usiloval také Cristobal Huet. Brankáře Montrealu o něj připravil až tři minuty před koncem zápasu s Washingtonem Alexandr Sjomin, radost z vítězství 4:1 mu ale nezkazil. Jednou přihrávkou pomohli k triumfu Canadiens čeští útočníci Tomáš Plekanec a Radek Bonk.

Washington - Montreal 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 58. Sjomin - 13. Dandenault (Plekanec), 19. Downey (Bonk), 55. S. Koivu, 60. Souray. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.609

Ottawa - New York Islanders 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 19. Fisher, 57. Kelly. Střely na branku: 29:18. Diváci: 20.192

Pittsburgh - Atlanta 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 17. Christensen, 41. Ryan Whitney - 29. Višněvskij, 37. Hävelid, 48. Vjačeslav Kozlov, 60. Holík. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17.132

Detroit - Minnesota 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 1. Maltby, 25. Zetterberg, 27. Franzén - 38. Demitra. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, ze 32 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95,9 procenta. Střely na branku: 33:32. Diváci: 20.066

Colorado - Dallas 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Branky: 4. Wolski, 18. Sakic, 22. Liles, 33. Brunette - 3. Eriksson (Modrý), 19. Conner, 34. Lehtinen, 41. Zubov, 42. Halpern. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.007

Florida - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 1. Olesz, 24. Stümpel (Olesz), 49. Van Ryn - 28. Calder. Střely na branku: 33:24. Diváci. 17.771

Vancouver - Calgary 6:5 v prodl. (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)

Branky: 3. D. Sedin, 14. H. Sedin, 35. Cooke, 37. Morrison, 57. Kesler (Bulis), 63. Salo - 31. a 41. Huselius, 29. Ritchie, 43. Moss, 56. Langkow. Střely na branku: 24:36. Diváci: 18.630